Gündem Haberleri

  OKS kayıtları için yarın son gün

  A.A.
  03.08.2006 - 10:10 | Son Güncelleme:

  Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) 1. Yerleştirme sonuçlarına göre yerleşmeye hak kazanan adayların kayıt için başvuru süresi yarın sona eriyor.

  Yerleşmeye hak kazanan adaylar, kayıtlarını yarın mesai bitimine kadar yaptırabilecek. Kesin kayıtların tamamlanmasından sonra kayıt yaptıran öğrenci sayısı ile varsa açık kalan kontenjan sayılarını gösteren belgeler 6 Ağustosta “http://sinavlar.meb.gov.tr” internet adresinden yayımlanacak.

  2. YERLEŞTİRME

  1. Yerleştirme sonucunda açık kalan kontenjanlara, sınavda OKS-TM veya OKS-MF puan türlerinden 160 ve üstü puan almasına rağmen tercih ettiği okullardan herhangi birini kazanamayanlar, kesin kayıt hakkı kazandığı halde kaydını yaptırmamış olanlar ve kesin kayıt yaptırdığı halde 29 Temmuz-4 Ağustos 2006 tarihleri arasında kaydını sildirerek sisteme işletenler başvuruda bulunabilecek.

  Bu amaçla yapılacak 2. Yerleştirme için 7-13 Ağustos 2006 tarihleri arasında başvuru alınacak. Adaylar, 2. Yerleştirme için, daha önce başvurdukları okullardan başvuru yapabilecekler.
  Adaylar, 2. Yerleştirmede önceki tercihlerine bağlı kalmaksızın en fazla 8 yeni tercih yapabilecek.
  2. Yerleştirmeye özel fen liseleri, özel meslek lisesi, Anadolu lisesi programı uygulayan ve sınavla öğrenci alan özel öğretim kurumları ve Anadolu meslek liselerinin Denizcilik Alanı dahil olmayacak.
  MEB, 2. Yerleştirme sonuçlarını 20 Ağustos 2006 tarihinde ”meb.gov.tr” internet adresinden açıklayacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı