Gündem Haberleri

  Okmeydanı'nda göstericilerle polis çatıştı: 1 ölü 2 yaralı

  Hürriyet Haber
  10.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Okmeydanı'nda duvarlara yasadışı afiş asan 4 kişi ile polis ekipleri arasında çıkan silahlı çatışmada 1 kişi öldü, 1'i ağır 2 kişi de yaralandı. Silah sesleri nedeniyle ortamın gerginleştiği Okmeydanı'nda geniş güvenlik önlemleri alındı. Çevik Kuvvet ekipleri ile çok sayıda sivil polisin geldiği Şark kahvesi civarında görüntü almak isteyen gazeteciler polisler tarafından dövüldü, film ve kasetlerine el konuldu.

  Devriye görevi yapan polis ekibi, saat 03.00 sıralarında Şark Kahvesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi Kuzey Sokak'ta 4 kişinin duvarlara yasadışı afiş astığını gördü.

  Polis'in ''dur'' ihtarına grubun ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, Özkan Tekin (21) olay yerinde öldü. Şükrü Yıldız (18) ve Fatih Buğrul (26) adlı kişiler yaralandı. Kimliği belirlenemeyen bir kişi ise kaçtı.

  Polis araçlarıyla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Şükrü Yıldız'ın durumunun ağır olduğu bildirildi. Fatih Buğrul'un tedavisinin tamamlandığı ve sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğü açıklandı.

  Çatışma sırası ve sonrasında polis ekiplerinin çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Şark Kahvesi'ne 3 otobüs çevik kuvvet ekibi gönderildi.

  Olay yerinden görüntü almak isteyen azeteci ve televizyoncular polisten dayak yedi, görüntülerine el konuldu. Star Televizyonu muhabiri Muharrem Çağlar başından aldığı yumruk darbeleri sonucu baygınlık geçirdi ve ambulansla SSK Okmeydanı Hastanesi'ne gönderildi. Ayakta tedavisi yapılan Çağlar'ın durumunun iyi olduğu açıklandı.

 • MLKP üyesi oldukları belirlendi
 • Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı