Gündem Haberleri

  Okmeydanı Talatpaşa Köprüsü yenilendi

  Hürriyet Haber
  04.09.2013 - 13:35 | Son Güncelleme:

  Kağıthane-Talatpaşa Mahallesi ile Şişli-Kaptanpaşa Mahallesi arasında yaya ve araç erişimini sağlayan Talatpaşa Köprüsü’nün yıkılarak yeniden inşa edilmesi çalışmaları tamamlandı.

  İstanbul E-5 (D-100) karayolu üzerindeki 40 yıllık köprü, karayolu ve metrobüs hattındaki trafiği aksatmamak için taşınarak yıkılmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan ve Türkiye'de ilk defa denenen bu sistem ile köprü, ayaklarına monte edilen kaldırıcı pistonlar ile havaya kaldırıldı. Daha sonra çelik yapı taşıyıcı iskeleler, vinç ve çekicilerle taşındı.

  Bu çalışma ile hem Okmeydanı Çağlayan arasındaki E-5 karayolu 4 şeride çıkarıldı hem de köprü depreme dayanıklı hale getirildi. Ayrıca Talatpaşa Köprüsü'nden Metrobüs İstasyonuna yaya erişimleri de yeniden düzenlenerek yaya yolu genişlikleri artırıldı. Bir süre sonra özürlülerin de metrobüse erişimi asansörle sağlanacak.

  D-100 üzerindeki çalışmaları tamamlanan Dereyolu (Talatpaşa) Köprüsü’nün üzerindeki asfalt ve cadde düzenlemeleri de 1 ay içinde tamamlanarak trafiğe açılacak.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı