GeriGündem Oğul Durak’tan Tuncel’e suç duyurusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oğul Durak’tan Tuncel’e suç duyurusu

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın görevden uzaklaştırdığı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın oğlu Gökhan Durak, kendisi hakkında ‘Kokain kullanıyor’ diyen meclis üyesi Mustafa Tuncel hakkında avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Adana Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunu yaptıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Gökhan Durak’ın avukatı Necil Topuz, Mustafa Tuncel’in mecliste yaptığı konuşmanın ardından müvekkili için Adana Adli Tıp Kurumu’nun ‘kokain ya da başka hiç bir uyuşturucu madde kullanmadığı’ yönünde rapor verdiğini, bu raporun Tuncel’in Gökhan Durak’a yaptığı iftiranın belgesi olduğunu söyledi.

Tuncel hakkında Gökhan Durak’a iftirada bulunduğu iddiasıyla 2’nci kez suç duyurusunda bulunduklarını belirten Topuz, “Adli Tıp Kurumu raporunu açıklamıştır. Gökhan Durak’ın kokain veya başka bir uyuşturucu madde kullanmadığı tespit edilmiştir. Yapılan bu suçlamanın da asılsız iftira olduğu ortaya çıkmıştır. İftira suçu da insanlık suçudur. İnsanın manevi varlığını sona erdiriyor. İnsanlık suçunu işleyenler de en ağır şekilde bunun bedelini ödeyeceklerdir” dedi.

Mustafa Tuncel, geçen ay başkan vekili olarak mecliste yaptığı konuşmasında “Durak’ın oğluna ‘kokain içiyor’ demişim. Dava açmış. Çok mutluluk duydum. Onu adli tıpa göndereceğim. Eğer kokain içmediğine dair bir netice çıkarsa 34 meclis üyesi arkadaşımın hepsini Beymen’e götürüp tepeden tırnağa giydireceğim” demişti

Yorumları Göster
Yorumları Gizle