GeriGündem Öğretmenlik kariyer sınavı için başvurular başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenlik kariyer sınavı için başvurular başladı

Ön lisans mezunu öğretmen adaylarının ek kariyer sınavı için başvuru süresi bugün başladı.

“Ek kariyer sınavı” 30 Nisan'da gerçekleştirilecek. Bu sınava Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı resmi ve özel öğretim kurumları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim-öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda bulunanlardan sadece lisans öncesi öğrenime sahip olup, gerekli diğer koşulları taşıyanlar başvurabilecekler.

Adaylar, sınav ve başvuru ile ilgili bilgilerin bulunduğu kılavuza, bakanlığın http://personel.meb.gov.tr ve http://ilsis.meb.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler. Başvuru ve elektronik onaylama işlemleri de aynı adresli sitelerden yapılacak. Sınava başvuru süresi, 3 Mart'ta sona erecek.

27 Kasım'da düzenlenen kariyer sınavına başvuramayan ön lisans mezunu öğretmenlerin başvurusu üzerine Danıştay bu konuyla ilgili hükmün yürütmesini durdurmuş ve MEB de ek kariyer sınavı düzenlenmesini kararlaştırmıştı.

Ek kariyer sınavı, daha önce gerçekleştirilen sınavın kapsamına uygun düzenlenecek. İki sınav tek bir sınav gibi değerlendirmeye alınacak ve sonuçları birlikte açıklanacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle