GeriGündem Öğretmenler kayıtlı oldukları yere atanabilecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenler kayıtlı oldukları yere atanabilecek

İl ve ilçe milli eğitim müdürleri haricindeki Milli Eğitim Bakanlığı personeli, 2004 yılı sonuna kadar nüfusa kayıtlı oldukları il ve ilçelere atanabilecek.

''Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik''te değişiklik yapıldı.

 

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren değişikliğe göre, Milli Eğitim Bakanlığı personelinin nüfusa kayıtlıbulundukları il ve ilçelere atanmamasını öngören hüküm, 2004 yılı sonuna kadar uygulanmayacak.

 

Böylece, öğretmenler başta olmak üzere il ve ilçe milli eğitim müdürleri dışındaki personel, nüfusa kayıtlı bulundukları il ve ilçelere 2004 yılı sonuna kadar atanabilecek.

 

ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURULARI YARIN SONA ERİYOR 

 

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuruları için uzatılan süre, yarın sona eriyor.   

 

Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayan veya muaf olan, zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunup zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen illerde görev yapan öğretmenlerden, 30 Eylül 2004 tarihi itibariyle bulundukları okulda en az 2 yıl çalışanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

 

İl içi yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler, TC kimlik numarası ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın http://ilsis.meb.gov.tr adresindeki ''elektronik başvuru formu''nu dolduracak.

 

Öğretmenlerin her türlü yer değiştirme yoluyla atama ve alan değişikliği işlemleri, norm kadro açığı ve tercihleri dikkate alınarak, hizmet puanı üstünlüğüne göre bilgisayar ortamında yapılacak. Öğretmenlerin, 30 Eylül 2004 itibariyle hesaplanan hizmet puanları dikkate alınacak.

 

Yer değiştirme isteğiyle ilgili işlemlerin sonuçları, bir hafta içinde belli olacak.

 

DİĞER BAŞVURULAR

 

Bu arada, özür grubuna dahil olmayan isteğe bağlı iller arası yer değiştirmelerle ilgili başvurular da 3-16 Mayıs 2004 tarihleri arasında yapılacak ve 17-20 Mayıs arasında sonuçlandırılacak.

 

Özür grubuna bağlı il içi ve iller arası yer değiştirme işlemleri ise yarıyıl ve yaz tatilinde yapılacak.

 

11 Haziran 2000'den sonra atananlar zorunlu hizmete tabi olduğu için, birinci hizmet bölgesindeki illerde halen çalışan ve 30 Eylül 2004 itibariyle 3 yılını doldurmamış olanlar, ikinci ve üçüncü hizmet bölgelerindeki illere atanacak. Bu durumdaki öğretmenler, iller arası yer değiştirmeler için belirlenen sürede başvuru yapacak.

 

Tayin işlemlerinin iptalini isteyenlerin, mazeretlerini belgelendirmeleri gerekiyor. Bu yöndeki iptal istekleri, 7-11 Haziran günleri arasında kabul edilecek. Belgeye dayalı olmayan başvurular, dikkate alınmayacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin başvurularının internet üzerinden kabul edilmesi nedeniyle oluşan yoğunluk ve bazı teknik sıkıntılar dolayısıyla başvuru süresini 3 gün uzatmıştı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle