GeriGündem Öğretmenini derste bıçaklayıp öldürdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  214
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenini derste bıçaklayıp öldürdü

Öğretmenini derste bıçaklayıp öldürdü
refid:21558911 ilişkili resim dosyası

İzmir’in Karabağlar İlçesi’nde 8’inci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki H.K., sınıfa geç gelince kendisini müdürün yanına gönderdiği için tartıştığı Fen ve Teknoloji öğretmeni 40 yaşındaki Rabia Sevilay Durukan’ı karın ve kalçasından bıçakladı. Evli ve 2 çocuk annesi Durukan, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Durukan’ın, olaydan önce H.K.’nın kendisini bıçaklamakla tehdit ettiğini okul müdürüne söylediği, okul yönetiminin de polisten yardım istediği, ancak olayın önlenemediği ortaya çıktı. Öğrenci H.K. ise gözaltına alındı.

Olay, Eskiizmir Caddesi’ndeki Nazire Merzeci İlköğretim Okulu’nda bugün saat 09.30 sıralarında meydana geldi. Okulun 8’inci sınıf öğrencisi H.K., dün sabah okula geç kaldığı gerekçesiyle Fen ve Teknoloji öğretmeni Rabia Sevilay Durakan tarafından geç kağıdı alması için okul müdürünün yanına gönderildi. Bugün de aynı şekilde geç kalan H.K., öğretmen Durukan tarafından yine müdürün odasına gönderildi. Bunun üzerine derse girebilmek için izin kağıdı alan H.K., kağıdı öğretmen Durukan’ın yüzüne fırlatıp kendisini bıçaklamakla tehdit etti.

DERSTE BIÇAKLANAN ÖĞRETMEN ÖLDÜ, YAKINLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU / Foto Galeri

ÖĞRETMEN ÖFKELİ ÖĞRENCİ KURBANI OLDU  / WEB TV

POLİSTEN YARDIM İSTENDİ

Diğer öğretmenlerin anlatımına göre, Rabia Sevilay Durukan, öğrencisi tarafından tehdit edildiğini okul yönetimine bildirdi. Okul yönetimi de polise haber verdi. Söz konusu ders saatinde bugün okula gelen polisler, bir süre okulda kaldıktan sonra ayrıldı. H.K., ders bitip, polislerin de ayrılmasının ardından, yakındaki evine gidip ekmek bıçağını alarak annesine de "Kendimi de herkesi de bıçaklayacağım" diye bağırdıktan sonra hızla evden çıkarak tekrar okula döndü.

Öfkeli genç, bu sırada bir başka sınıfta ders veren Rabia Sevilay Durukan’ı öğrencilerin gözü önünde karın ve kalçasından bıçaklayarak, ağır yaraladı. Şoke olan öğrenciler çığlıklar atarken, yere yığılan öğretmen Durukan, koşan meslektaşları tarafından yakındaki Özel Baki Uzun Hastanesi’ne kaldırıldı. Hemen ameliyata alınan Durukan, yapılan tüm müdahalerere karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Olayın ardından öğretmenleri tarafından etkisiz hale getirilen öğrenci H.K. ise çağrılan polislere verildi. Gözaltına alınan H.K., Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Bu arada, Durukan’ın bıçaklandığı haberini alan öğrenci ve meslektaşları hastaneye akın etti. Ancak acı haberle hepsi gözyaşlarına boğuldu.

MESLEKTAŞLARINDAN TEPKİ YAĞDI

Olayın kısa sürede duyulmasının ardından çok sayıda veli de okula gelip, çocuklarını alıp evlerine götürdü. Bu sırada olaya tanık olan öğrencilerin de sürekli ağladıkları görüldü. Rabia Sevilay Durukan’ın, adını vermek istemeyen bazı meslektaşları da okullarında can güvenliklerinin olmadığını, öğrencilerin en ufak bir olayda benzer şiddete başvurduklarını, polislerin de çok sık denetimlerde bulunmamalarından dolayı, özellikle okul çıkışlarında büyük korku yaşadıklarını dile getirdi.

Rabia öğretmenin yeğeni Hakan Öztüzün ise "Kendisi bir öğrencisine geç kalmasından dolayı başvurduğu prosedür sonrasında bıçaklanmış. Görevini yaptığı sırada bıçaklanmış. Sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle