Gündem Haberleri

  Öğretmenin gasp yalanı

  Hüseyin TÜCCAR- Erdoğan PAÇİN/BURSA, (DHA)
  01.07.2009 - 12:39 | Son Güncelleme:

  Bursa’da, evine giren bir kişi tarafından elleri ve ayakları bağlandıktan sonra 4 bin TL tutarındaki ziynet eşyasının gasp edildiğini öne süren İlköğretim Okulu Öğretmeni 27 yaşındaki Z.A.’nın yalan söylediği ortaya çıktı.

  Öğretmenlik yapan Z.A.’nın, dün akşam binadaki doğalgaz kaçağını tespit etmek için evine giren bir kişinin, kendisini dövüp ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra evde bulunan 4 bin TL tutarındaki ziynet eşyalarını alarak kaçtığı iddiası polisi alarma geçirdi. Çevrede arama yapan polis ekipleri Z.A.’nin eşkalini verdiği 20- 25 yaşlarında kirli sakallı 1.80 boyundaki kişiye rastlayamadı.

  KREDİ KARTI BORCUNU ÖDEMİŞ
  Evde yaptığı parmak izi çalışmasından da sonuç alamayan polis, şüpheli hareketleriyle dikkat çeken Z.A.’nın bağlandığını söylediği bileklerinde de ip izi bulamayınca, kendisini ‘gasp’ suçlarından sabıka kaydı bulunanların fotoğraf albümünü göstermek için Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü. Burada çapraz sorguya alınan Z.A.’nın yalan söylediği ortaya çıktı.

  Eşi Ercan A. ile 2 yıl önce evlendiğini söyleyen Z.A. şunları anlattı:
  “Hakkari’de öğretmenlik yaptığım sırada kredi kartıyla çeyiz eşyalarımı aldım. Ancak daha sonra 5 bin TL’yi bulan borcu ödeyemedim. Hakkımda icra işlemi başlatıldı. Bunu eşime söyleyemedim. Çareyi, düğünde takılan ziynet eşyalarımı satıp, borcun 4 bin lirasını eşimden habersiz ödemekte buldum. Yarın tatil için Ordu’ya gidecektik. Paramız yoktu. Ercan bana ‘Bileziklerin birini sat yol parası yaparız. Sonra yerine koyarız’ dedi. Yuvamın bozulmaması için çareyi böyle bir senaryoyu uygulamakta buldum. Ne olur gerçeği Ercan’a söylemeyin. O yine böyle bilsin.”

  Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı. İfadesi alınan Z.A., ‘Yalan beyanda bulunmak’ ve ‘Polisi oyalamak’ suçlarında adliyeye çıkartılacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı