Gündem Haberleri

  Öğretmen Hastanesi’ne Vehbi Koç Vakfı desteği

  Ayten SERİN/İSTANBUL
  02.12.2001 - 01:58 | Son Güncelleme:

  Vehbi Koç Vakfı ve vakfın bir kuruluşu olan Amerikan Hastanesi, Koşuyolu Validebağı'ndaki Öğretmenler Hastanesi ile işbirliği yapıyor.

  Çalışmalar kapsamında Amerikan Hastanesi uzmanlarınca Öğretmenler Hastanesi'nde konferans ve paneller verilirken, Amerikan Hastanesi'nin öğretmenler gününde başlayan ve tüm öğretmenlere yönelik olan yüzde 50 indirimli Kulak Burun Boğaz muayenesi de 5 Aralık Çarşamba akşamına kadar sürecek. İşbirliği nedeniyle dün Öğretmenler Hastanesi'nde bir tören düzenlendi. Törende konuşan Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürü Erdal Yıldırım Öğretmenler Hastanesi'ndeki hemşirelere, Vehbi Koç Vakfı'na ait Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde de eğitim verileceğini belirtti. Yıldırım, ayrıca 2002 yılında Öğretmenler Hastanesi'ne cihaz desteği yapacağını da söyledi.

  Öğretmen hastalığı

  Ses kısılması

  Validebağ Öğretmenler Hastanesi'nde ilk konferans Amerikan Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Tan Ergin tarafından verildi. Öğretmen hastalığı olarak da bilinen ‘ses kısılması’ konusunda konuşan Doç. Dr. Ergin, bunun iki ana sebebinin sesin aşırı kullanımı ve sigara olduğunu söyledi. Doç. Dr. Ergin, üst solunum yolları enfeksiyonlarının, tok karınla yatmak, az su içmek gibi yanlış beslenme alışkanlıklarının, ‘patlaycı tarzda’ ve yüksek sesle konuşmanın da ses kısılmasına yol açtığını söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı