Gündem Haberleri

  Öğretmen böyle konuşur mu! 'Sen fakirsin para bulamazsın'

  Salim UZUN/HÜRRİYET
  21.12.2017 - 10:55 | Son Güncelleme:

  Antalya Kaş'ta velilerle öğrencilerine şiddet uyguladığı iddia edilen bir öğretmen tartışmaya girdi. Bir velinin, “Çocuğu korkutmuşsun çocuk hala suskun duruyor” sözlerine öğretmen “Ağzını burnunu kırdım mı, doktora gittin mi, hastane raporun var mı? Bundan sonra var ya bu köyde eğer beni şikâyet eden adam varsa onun ben azını burnunu kıracağım. İkimiz beraber Kaş mahkemesine gideriz, ben de seni şikâyet ettim. Sen fakirsin ama sen para bulamazsın" yanıtını veriyor. Hakkında inceleme başlatılan öğretmen Yusuf Akça açığa alındı.

  Öğretmen böyle konuşur mu Sen fakirsin para bulamazsınAntalya Kaş İlçesi Sütleğen İlköğretim Okulu’nda görevli sınıf öğretmeni Yusuf Akça’nın bazı öğrencilere şiddet uyguladığı iddiası ilçeyi karıştırdı.

  VELİLER GÖRÜNTÜLEDİ

  Çocuklarının dövüldüğünü iddia eden velilerle sınıf öğretmeni Akça arasında yaşanan diyaloglar ise olay yerindeki bir başka veli tarafından görüntülendi.

  NİYE ŞİKAYET EDİYORSUNUZ

  Veliler hakkında şikâyetçi olduğunu söyleyen Akça, dayak iddialarını reddederek, “Hepiniz mahkemeye geleceksiniz. Beni niye şikâyet ediyorsunuz” diyerek velilere tepki gösteriyor.

  ŞİKAYET EDENİN AZINI BURNUNU KIRICAĞIM

  Bir velinin, “Çocuğu korkutmuşsun çocuk hala suskun duruyor” sözlerine tehditle karşılık veren Akça, “Ağzını burnunu kırdım mı, doktora gittin mi, hastane raporun var mı? Bundan sonra var ya bu köyde eğer beni şikâyet eden adam varsa onun ben azını burnunu kıracağım” diyor.

  SEN FAKİRSİN PARA BULAMAZSIN

  Akça, konuşmasının devamında şunları söylüyor: “İkimiz beraber Kaş mahkemesine gideriz, ben de seni şikâyet ettim. Sen fakirsin ama sen para bulamazsın. Ben dolaşacağım şimdi yalnız başıma. Sen de dolaş. Hadi mezarlığa doğru gidelim bu köyün kıralı sen misin?”

  OKUL MÜDÜRÜ DOĞRULADI

  Öğretmenin bu sözlerine yanıt veren öğrenci velisi ise “Seni buraya fedailik yapmaya göndermediler” diyerek tepki gösteriyor. Sütleğen İlköğretim Okulu Müdürü Vildan Korsan, “Bu konuyla ilgili açıklama yapmaya yetkim yok. Ancak süreç ilgili makamlara aktarıldı” diye konuştu.

  MUHTAR ANLATTI

  Öğrencilere dayak iddialarının uzun süredir gündemde olduğunu söyleyen Sütleğen Mahallesi Muhtarı Mesut Uçar, “Öğretmen hakkında şikâyetler vardı. Sonra bu video ortaya çıkmış. Veliler daha da tepkili hale geldi. İl, ilçe milli eğitim konuyu inceliyor” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı