Gündem Haberleri

  Öğretmen acısı

  Mehmet SEZGİN/DHA
  23.06.2017 - 00:52 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA'nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane'ye giderken, Tunceli'de PKK'lı teröristler tarafından aracı kurşunlanıp yakıldıktan sonra kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz halen bulunamazken, öğrencileri yasta.

  OKULUN HER ŞEYİYDİ
  Geçen yıl ekim ayında atandığı Siverek'e 60 kilometre uzaklıktaki Çiftçibaşı Mahallesi'ndeki ilkokulda tek başına görevli hem müdürlük hem de öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, 16 Haziran'da öğrencilerine karnelerini dağıttıktan sonra memleketi Gümüşhane'ye gitmek için otomobiliyle yola çıktı. 23 yaşındaki öğretmen Tunceli- Pülümür karayolunda, yol kesen PKK'lı teröristler tarafından otomobiline ateş açılarak durduruldu. Otomobili ateşe veren teröristler öğretmeni kaçırdı. Yılmaz'ın kurtarılması için bölgeye Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler gönderildi. Aramalar devam ederken, terör örgütü PKK'nın kaçırılan öğretmen Yılmaz'ı katlettiği haberleri geldi, ancak resmen doğrulanmadı. Öğretmenlerinden iyi bir haber beklerken şehit edildiği iddiaları öğrencileri yasa boğdu.

  Öğretmenlerini çok sevdiklerini söyleyen öğrenciler, okulda toplanarak "Karnelerimizi dağıttıktan sonra gitmişti. O bizim için çabalıyordu, biz de onu çok seviyorduk" diyerek ağladı.

  VALİLİK: BULGU YOK
  Tunceli Valiliği açıklamasında ise “Şu ana kadar öğretmenimizin şehit edildiğine dair herhangi bir bulgu ve emareye rastlanılmamış olup kayıp olan öğretmenimizin bulunması için bölgede güvenlik güçlerimizce çalışmalar aralıksız devam etmektedir” denildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı