Gündem Haberleri

  Öğretim üyesi isyan etti: 'Allah belanızı versin'

  Hürriyet Haber
  23.05.2017 - 15:55 | Son Güncelleme:

  Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Bölümü'nden Doç. Dr. Erkan Göksu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, karşılaştığı bir tez çalışmasına tepki gösterdi.

  Kendi konusuyla bağlantılı olan çalışmaları inceleyen Göksu, başka bir tez çalışmasında kendi yazdığı çalışmanın bir kısmının aynen aktarılmasını eleştirerek şunları söyledi:

  "İfşa ediyorum...

  Bugün yeni ne var diye YÖK'ün Ulusal Tez Merkezi'nde bir tarama yapayım dedim. ''Türklerde Silah ve Askerî Yapı" başlıklı bir tez görünce sevindim. Bir bakayım, bizim yaptıklarımıza bir ilave yapılmış mı, eksiklerimiz tamamlanmış, yanlışlarımız düzeltilmiş mi diye heyecanla tezi incelemeye başladım. Başlamaz olaydım. Adam benim Türk Kültüründe Silah'i almış, başlıkları ve dipnotları da dahil olmak üzere aynen aktarmış Özeti, önsözü, sonucu dahi kendi cümleleriyle yazma zahmetine girişmemiş. Daha önce de gördüm ama, böylesine şahit olmamıştım. Allah böyle tez hazırlayanın da, hazırlatanın da, jürisinde olup kabul edenin de memlekette ilmi ve tarihçiliği bu noktaya getirenlerin de belasını versin."

  Öğretim üyesi isyan etti: Allah belanızı versin

  Öğretim üyesi isyan etti: Allah belanızı versin

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (23.05.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: erkan göksu , tez , tarih , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı