Gündem Haberleri

  Öğrencilerinin önünde infaz

  Selamet ŞAHİN/DİNAR, (DHA)
  18.03.2005 - 01:54 | Son Güncelleme:

  Afyonkarahisar’da sınıf öğretmeni 39 yaşındaki Sultan Salkım, okul çıkışı aynı yaştaki eşi Şenol Salkım tarafından pompalı tüfekle öğrencilerinin önünde öldürüldü.

  DİNAR İlçesi’ndeki Fatih İlköğretim Okulu sınıf öğretmenlerinden Sultan Salkım, saat 15.00 sıralarında dersi bittikten sonra okuldan çıktı. Sultan Salkım, aralarında şiddetli geçimsizlik bulunan eşi emekli astsubay Şenol Salkım’ın elinde pompalı tüfekle okul önünde kendisini beklediğini görünce, içeri kaçıp demir kapıyı kapattı.

  Öldüreceksen hadi vur

  Ancak bir süre sonra kapıyı açıp dışarı çıkan Sultan Salkım, ‘Öldürecek misin? Peki, hadi vur o zaman’ diyerek, eşine bağırdı. Şenol Salkım’ın peşpeşe ateşlediği tüfekten çıkan 6 kurşunla yere yığılan Sultan Salkım, olay yerinde yaşamını yitirdi. Eşini, okuldan çıkan öğrencilerin gözleri önünde öldüren Şenol Salkım, hemen olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Görgü tanıkları, Şenol Salkım’ın eşini öldürmeye gelirken yanında 6 yaşındaki kızı M.S. ve 4 yaşındaki oğlu Ş.S.’yi de getirdiğini, cinayeti işledikten sonra da çocuklarını kucağına alıp okulun basamaklarında oturarak bir sigara içip polisi beklediğini belirttiler. Sultan Salkım’ın, psikolojik sorunları nedeniyle astsubaylıktan emekli olan eşi Şenol Salkım’ın kendisini ölümle tehdit ettiği, can güvenliği olmadığı gerekçesiyle dün polis merkezine başvurduğu öğrenildi. Sultan Salkım’ın bir yakını, Şenol Salkım’ın emekli olduğu günden beri eşini, ‘Benim deli raporum var. Seni de aileni de ortadan kaldırırım. 3 ay yatar çıkarım’ diye tehdit ettiğini iddia etti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı