GeriGündem Öğrencilere özel güvenlik dayağı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  15
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencilere özel güvenlik dayağı

Öğrencilere özel güvenlik dayağı
refid:19046611 ilişkili resim dosyası

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, yeni akademik yıl açılışı için gittiği Pamukkale Üniversitesi’nde, alternatif açılış töreni düzenleyen öğrencilerin sloganlı tepkisiyle karşılaştı.Protestocu 10 öğrenci güvenlik güçlerince kampus dışına çıkarıldı.

Kampus içindeki Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen yeni akademik yıl açılış törenine alınmadıklarını söyleyen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup öğrenci, kampus girişinde piknik tüpünde kaynattıkları yumurtaları tabaklarına koyup alternatif açılış eylemi yaptı. ’Sayenizde yumurta altın oldu. Üniversite gençliği makarna ile besleniyor haberiniz var mı?’ pankartı açan öğrenciler, Bakan Günay’ın makam aracının geçişi sırasında ’Çukurca’da 24 şehit verdik, buraya ne yüzle geliyorsunuz?’ diyerek protestoda bulundu.

ÖĞRENCİLERE ÖZEL GÜVENLİK DAYAĞI / WEB TV

Bakan Ertuğrul Günay’a ikinci protesto, törenin yapıldığı Kongre ve Kültür Merkezi’ne girişi sırasında yapıldı. Sloganlar atarak Bakan Günay’ı protesto eden öğrencilerle güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Güvenlik güçleri protestocu gruptan 10 öğrenciyi yaka paça kampus dışına çıkardı.

ÖĞRENCİLER VE GÜVENLİK GÖREVLİLERİ ARASINDA ARBEDE ÇIKTI / FOTO GALERİ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle