Gündem Haberleri

  Öğrencilere bomba baskını

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  09.02.2011 - 15:44 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Buca İlçesi’nde ormanlık alanda operasyon düzenleyen terör timleri, 1 kiloluk konserve kutusu içerisinde patlatılmaya hazır maytap tozundan hazırlanmış patlayıcı ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeleri taşıyan lise öğrencisi 17 yaşındaki F.G.’yi yakalandı.

  F.G.’nin patlayıcıları bırakacağı alanda önlem alan ekipler, bunları almaya gelen üniversite öğrencisi 21 yaşındaki M.C.D.’yi de gözaltına aldı. Geçen cuma günü de yine maytaptan hazırlanmış el yapımı bombaları iki banka şubesinde patlatan İ.T. tutuklanmıştı.

  Buca’da elindeki poşette patlayıcı malzeme taşıyan bir kişi bulunduğu ihbarı üzerine, polis harekete geçti. Terör timlerinin de katıldığı takip sırasında, elindeki poşeti, ormanlık alana götürerek bir ağacın altına bırakan F.G. yakalandı.

  ÜNİVERSİTELİ DE ALMAYA GELİNCE YAKALANDI

  Poşet içerisindeki incelemesinde, 1 kiloluk konserve kutusuna patlatılmaya hazır, maytap tozundan yapılmış bomba ve bunların yapımında kullanılan malzeme ele geçiren polis, bölgede önlem alarak beklemeye başladı. Bir süre sonra patlayıcıları almaya gelen Afyon Kocatepe Üniversitesi Yapı Öğretmenliği Bölümü öğrencisi M.C.D.’yi de gözaltına aldı.

  BOMBALI EYLEM YAPACAKLARDI

  Sorgusunda susma hakkını kullanan M.C.D.’nin ilk yakalandığında ise, polislere patlayıcılarla ilgisini bulunmadığını, bölgeye hava almak için geldiğini söylediği bildirildi. Polisin araştırmasında, bombanın banka şubeleri yada kamu kurumlarına bırakılarak patlatılmalarının planlandığı belirlendi.

  GEÇEN HAFTA DA BOMBACI YAKALANMIŞTI

  Geçen cuma da İzmir’in Karabağlar ilçesindeki, iki banka şubesine koyduğu el yapımı bombaları patlatan İ.T. de, polisin operasyonuyla yakalandıktan sonra sevkedildiği adliyede tutuklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı