Gündem Haberleri

  Öğrencilerden polislere suç duyurusu

  İSTANBUL (DHA)
  04.02.2011 - 16:46 | Son Güncelleme:

  Üniversiteli Kadın Kolektifi üyeleri, Beşiktaş'ta öğrencilerle polis arasında çıkan olaylarda gözaltına alınan 2 kız öğrencinin, polisin şiddet ve tacizine maruz kaldığını iddia ettiler.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 27 Ocak 2011 tarihinde Erzurum'da öğrencilerle bir araya gelişini Beşiktaş'ta protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etmiş ve 29 öğrenci gözaltına alınmıştı. Gözaltında "polisin şiddetine ve tacizine" maruz kaldıklarını iddia eden 2 öğrenci, 3 polis hakkında suç duyurusunda bulundu.

   

  "AKP ELİNİ BEDENİMDEN ÇEK"

   

  Üniversiteli Kadın Kolektifi üyesi yaklaşık 25 kişi Sultanahmet'te bulunan Mehmet Akif Ersoy Parkı'nda toplandı. "AKP elini bedenimden çek", "Kadınlar susmuyor, tacize dur diyor" şeklinde slogan atan grup,"Gözaltında tacize son", ''AKP'nin polisi elini üzerimizden çek" şeklinde pankart taşıdı.

   

  "İNSANLIK DIŞI ARAMA YÖNTEMLERİNE BAŞVURULMUŞTUR"

   

  Grup adına basın açıklaması yapan Nida Karabağ, "27 Ocak 2011 Perşembe günü Öğrenci Kolektifleri'nin Erzurum'da gerçekleştirilen Başbakan - Gençlik buluşmasını protosto etmek ve Erzuruma giden üniversitelilerin de toplantıya alınması talebiyle Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş kampüsü önünden başlattıkları yürüyüşün önü polis tarafından kesildi. Öğrencilere su ve gaz ile müdahale eden polis 29 öğrenciyi de darp ederek gözaltına almıştı. Gazdan etkilenen öğrenciler araç içinde fenalık geçirmiştir. İşkenceyle dolu gözaltı işlemleri Vatan Emniyet Müdürlüğü'de de üst düzeye çıkmıştır. Öğrencilere yapılan üst araması sırasında, insanlık dışı arama yöntemlerine başvurulmuştur" dedi.

   

  Olay günü gözaltına alınan öğrenciler Nida Karabağ ve Bircan Birol, gözaltında üst aramalarını yapan 2'si kadın 3 polis hakkında, "Görevi kötüye kullanma", "Cinsel saldırı" ve "Tehdit" iddialarıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı