Gündem Haberleri

  Öğrencilerden Pakistan'a 10 milyon dolar

  Hürriyet Haber
  24.10.2005 - 12:39 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de çeşitli bölümlerde okuyan öğrencilerin aralarında toplayarak Pakistan’a yolladıkları yardımın 10 milyon dolara ulaştığı kaydedildi. Öğrenciler arasındaki yardım kampanyası devam ediyor.

  Türk öğrencilerin kendi aralarında başlatıkları yardım kampanyası ardından Pakistan’a 10 milyon dolarlık yardım gönderdikleri belirtildi.

  Türkiye’deki öğrencilerin Pakistan’a yardım kampanyası kapsamında kendi aralarında topladıkları ve Pakistan’a yolladıkları yardım tutarının 10 milyon dolar olduğu belirtildi. Pakistan basını, yardım kampanyasının devam ettiğine dikkat çekerek, bu sayının daha da artabileceğini aktardı.

  Pakistan gazeteleri, Türk öğrencilerin yaptığı bu yardımın iki ülke ilişkilerini gösteren en güzel örneklerden biri olduğunu yazdı.

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de, Pakistanlı meslektaşı Cavid Eşref Gazi’ye, Türkiye’de ilkokuldan üniversiteye eğitim gören öğrencilerin Pakistan’da deprem felaketinin acısını paylaştığını söyledi. Çelik, bu durumun iki ülke arasındaki sıcak ilişkilerin gelecek nesillerde de devam edeceğinin bir göstergesi olduğunu belirtti.

  Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi de Türkiye’nin yürüttüğü yardım kampanyasından çok etkilendiği belirterek, "Ben hayatımda böyle birşey görmedim" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı