Gündem Haberleri

  Öğrenciler rektörlük binasına girdi

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  03.06.2013 - 17:42 | Son Güncelleme:

  Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nden, sınavların ertelenmesini isteyen öğrencilere açıklama yapıldı. Açıklamada, öğrencilerin sınava istedikleri takdirde girmeyebilecekleri, daha sonra mazeret sınavına girmeleri durumunda da herhangi bir rapor ya da mazeret belgesi istenmeyeceği belirtildi. Ancak bunun bir erteleme olmadığını savunan öğrenciler, karara itiraz edip, aralarından bazı öğrencileri temsilci seçti.

  Bu öğrenciler de Rektör Yardımcısı Atilla Silkü ile görüştü. Binada bulunmayan Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’dan olumlu cevap alınmaması üzerine, öğrenciler yaklaşık 3 saat beklemenin ardından kapıları da zorlayarak Rektörlük ana binasına girdi.

  Öğrenciler bina ve koridorlarda ’Her yer Taksim her yer direniş’ sloganı attı. Özel güvenlik görevlilerinin müdahale etmediği grup, yaklaşık 10 dakika bina içinde kaldıktan sonra, diğer öğrenciler ve öğretim görevlileri tarafından, dışarı çıkartıldı. Öğrencilerin hiçbir eşyaya ya da odaya zarar verilmemesi yönünde birbirlerini uyardıkları duyuldu. Öğrenciler daha sonra Rektörlük önünden ayrıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı