Gündem Haberleri

  Öğrenciler depresyona soktu, kendini yaktı

  Hürriyet Planet
  14.10.2011 - 13:46 | Son Güncelleme:

  Fransa’nın Beziers kentinde, depresyona giren bir matematik öğretmeni, çalıştığı okulun bahçesinde üzerine benzin döktükten sonra kendisini ateşe verdi.

  Adı açıklanmayan ortaokul öğretmeninin, sabah saatlerinde bir teneffüs arasında kendisini yaktığı belirtildi. 44 yaşındaki öğretmenin kendisini ateşe verdiğini gören öğrenciler ve diğer öğretmenler hemen yardımına koşarak alevleri söndürdü.

   

  FRANSIZ ÖĞRETMEN KENDİNİ ATEŞE VERDİ / FOTO GALERİ

   

  Polis, yapılan soruşturma sonucunda, kendisini yakan öğretmenin, “sert kuralları nedeniyle öğrencileriyle sorunlar yaşadığının anlaşıldığını” belirtti.

   

  Öğretmenin, kendisini ateşe vermeden 10 gün önce düzenlenen veli toplantısında da öğrenciler ve velileriyle tartışmaya girdiği ifade edildi. Bölge savcısı Patrick Mathe, “Çok çaresiz bir girişim… cinayet söz konusu değil” açıklamasında bulundu.

   

  VELİLER HALA TEPKİLİ

  Olayın yaşandığı Jean Moulin okulundan helikopterle hastaneye kaldırılan öğretmenin vücudunda üçüncü derece yanıklar oluştuğu belirtildi.

   

  İntihar girişimine tanık olan öğrenciler, öğretmenin yerel saatle 10 sularında okul bahçesinin ortasına geldiğini, üzerine benzin döktüğünü ve kendisini ateşe verdiğini anlattı.

             

  Adını vermek istemeyen dört veli, öğretmenin daha fazla ilgiye ihtiyacı olan öğrencilerle ilgilenmek yerine onları sınıftan atmayı tercih ettiğini söyledi.

   

  Üç bin öğrencinin eğitim gördüğü ve 280 öğretmenin çalıştığı otel soruşturma bitene kadar tatil edildi. Fransa Eğitim Bakanı Luc Chatel, basına konu hakkında bilgi verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı