GeriGündem Öğrenci velisi silahla okul bastı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrenci velisi silahla okul bastı

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde çocuğuna 5 gün okuldan uzaklaştırma cezası verilen baba, silahla okul bastı.

Edinilen bilgiye göre, İnebolu Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesinde yatılı olarak okuyan 11. sınıf öğrencisi İ.D. (17) pansiyon binasının ikinci katından atlayarak bileğini kırdı. Yapılan soruşturma sonucu pansiyondan kaçmaya teşebbüs ettiği tespit edilen öğrenciye, okulun disiplin kurulunca 5 gün okuldan uzaklaştırma cezası verildi.

Daday ilçesinde oturan İ.D'nin babası Ali D, oğluna okuldan uzaklaştırma cezası verildiğini öğrenince, okul yönetimi ile görüşmek üzere İnebolu'ya geldi. İnebolu Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Orhan Özin ile okul bahçesinde karşılaşan Ali D, oğluna verilen cezanın kaldırılmasını istedi. Talebine olumsuz cevap alan Ali D, yaşanan tartışma sonrası belindeki silahını çekerek yere doğru iki el ateş etti.

Bu sırada, büyük korku yaşayan okul müdürü Orhan Özin, olay yerine gelen bir hizmetlinin arkasına saklandı. Bunun üzerine Ali D, hizmetliye aradan çekilmesi için uyarıda bulunurken, silahını üçüncü kez ateşlemek istedi. Ancak silahın tutukluk yapması üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Ali D'yi yakalayarak etkisiz hale getirdi.

Okuldaki yüzlerce öğrenci ve öğretmenlerin gözleri önünde yaşanan olay sonrası gözaltına alınan Ali D'nin adliyeye sevk edileceği öğrenildi.
Bu arada, olayı gören öğrenci ve öğretmenlerin bazıları, tanık olarak ifadelerine başvurulmak üzere karakola götürüldü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle