Gündem Haberleri

  Öğrenci Umre'sine kaç kişi başvurdu

  DHA
  13.01.2012 - 16:57 | Son Güncelleme:

  Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen öğrenci, öğretmen ve velileri kapsayan 10 günlük umre turunun kayıtları bugün sona erdi. Dün akşam saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, 3 bin kişilik kontejanı olan yarıyıl dönemi Umre ziyaretleri için 2 bin elli kişinin başvurduğu belirtildi.

  Yarıyıl tatilini kutsal topraklarda değerlendirmek isteyen öğrenci, öğretmen ve veliler, 24 Ocak'ta Türkiye'den hareket edecek.  

  Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen 2012 Umre Programı çerçevesindeki ilk tur Umre ziyaretleri için kayıt tarihi 16 Ocak’ta sona eriyor. Hac mevsiminin sona ermesinin ardından Suudi Arabistan Hac Bakanlığınca belirlenen umre takvimine göre, bu yıl Türkiye’den ilk umre, 11 Şubat’ta gerçekleştirilecek. Birinci tur için yapılacak müracaatlar ise dün sona erdi. Müracaatlar bugün itibariyle 37 bin 700 kişiye ulaşırken “20 günlük ve 14 günlük Ekonomik Konaklamaö dışında diğer konaklama türlerinde kayıtlar dolmuş durumda. 16 Ocak tarihine kadar müracaatlar sadece “20 Günlük ve 14 Günlük Ekonomik Konaklama" türlerinde yapılabilecek. Geçtiğimiz yıl Türkiye’den umre ziyaretini yapmak üzere 410 bin kişi kutsal topraklara gitmişti. Bu yıl rakamın artacağı tahmin ediliyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı