Gündem Haberleri

  Öğrenci servisi tankerle çarpıştı: 24 yaralı

  A.A
  19.01.2011 - 14:43 | Son Güncelleme:

  Adana'nın Ceyhan ilçesinde, öğrenci servisi otobüsüyle akaryakıt tankerinin çarpıştığı kazada 5'i ağır 24 kişi yaralandı.

  Yumurtalık ilçesi yolunda, Levent Kahraman yönetimindeki Botaş tesislerinden Ceyhan'a gelen öğrenci servisi otobüsü, karşı yönden gelen Mehmet Görmez idaresindeki 42 BVK 06 plakalı akaryakıt yüklü tankerle çarpıştı.

  Kazada, araçların sürücüleriyle çoğu öğrenci olan yaralılar, Ceyhan'daki Devlet Hastanesi ile özel hastaneye kaldırıldı.

  Tedavi altına alınan 24 yaralıdan 2'si öğrenci 5'inin sağlık durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

  Kaza sırasında sıkışan otobüs şoförü ve çarpışmanın etkisiyle camdan fırlayıp otobüsün altında kalan kadın yolcu, itfaiye ve arama kurtarma ekiplerinin yaklaşık 1 saati bulan çalışmaları sonucu bulunduğu yerden çıkarılabildi.

  Kaza ile ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü, bir süre kapanan Ceyhan-Yumurtalık yolunun çalışmalar sonrasında yeniden trafiğe açıldığı belirtildi.

  KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
         
  Adana'nın Ceyhan ilçesinde, öğrenci  servisiyle akaryakıt tankerinin çarpıştığı kazada yaralanan üç kişi, hayati  tehlike kaydıyla Adana'ya sevk edildi.

  Yumurtalık ilçe yolunda meydana gelen kazada  yaralanan ve durumları ağır olduğu bildirilen otobüs şoförü Levent Kahraman ile  öğrencilerden Selin ve Gökçe Gümüştaş kardeşler, Ceyhan Devlet Hastanesindeki  müdahalenin ardından Adana Numune Hastanesine sevk edildi.

  Levent Kahraman yönetimindeki Ceyhan'a gelen 01 VE 808 plakalı öğrenci  servisi otobüsü ile karşı yönden gelen Mehmet Görmez idaresindeki 42 BVK 06  plakalı akaryakıt yüklü tankerin çarpıştığı kazada yaralanan şoförlerin yanı sıra  diğer yaralıların adları ise şöyle:

  Serap Ayhan, Cuma Çağrı Merca, Güven Ülger, Asuman Koçak, Boran Aslanali,  Şükran Karagöz, İlyas Aktaş, Emrah Ülger, Kübra Ülger, Yusuf Ufuk Çalışkan, Özlem  Aslanali, Serkan Arslan, Emine Yılmaz, Enes Aydan, Gülseren Yılmaz, Havva Aydın,  Arzu Gümüştaş, Abdulkadir Özden, Melekhan Buhari ve Hakan Toha Buhari.
      

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı