GeriGündem Oğlunun ruh huzuru için tanık arıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oğlunun ruh huzuru için tanık arıyor

Tatil için Ankara’ya ailesinin yanına giden Serkan, karşı yönden gelen bir araca çarpınca annesi, kız kardeşi ve diğer araçtaki kadınla birlikte hayatını kaybetti. Üç sevdiğini kaybeden acılı baba, şimdi kayıtlara ‘trafik canavarı’ olarak geçen oğlunun ruh huzuru için tanık peşine düştü.

ÖĞRETMENLERİNİN gözbebeğiydi Serkan. Yine onların deyimiyle ‘geleceği çok ışıltılıydı’. Kadir Has Üniversitesi İktisat Fakültesi 3’üncü sınıfında iki anabilim dalında birden eğitim gören 22 yaşındaki Serkan Hacıömeroğlu, dostlarının, ‘Bu karda kışta 3 gün için gitme’ uyarısına kulak asmadı. Çok sevdiği annesi ve kız kardeşine hasretti. Ankara yollarına düştü. Otobüs doğup büyüdüğü kente girdiğinde karışık duygular yaşadı. Özlemini doyasıya gidermenin planlarıyla meşguldü kafası. Hasretle kucaklaştı ailesiyle. Hemen Çay yolunda oturan anneanne arandı, ‘Çayı koyun geliyoruz’ denildi.

Karşı yöne fırladı

Serkan, annesi ve kız kardeşiyle yola çıktı. O meşum an, Ankara-Eskişehir otoyolunun 10’uncu kilometresinde yakaladı Hacıömeroğlu Ailesi’ni ve karşı yönde yolculuk yapan İfakat Hanım’ı. İddiaya göre arkadan gelen bir taşıt, Serkan’ın kullandığı araca çarpmıştı. Her şey çok çabuk olup bitti 4 can için. Serkan, direksiyon hákimiyetini kaybedip karşı yöne fırlamış, önce bir otomobile, ardından bir minibüse çarpmıştı. Serkan, daha birkaç dakika önce birlikte şarkı söylediği annesi Hürriyet Hanım (45) ve Anadolu Lisesi hazırlık sınıfı öğrencisi kız kardeşi İpek (15), oracıkta can verdi. Diğer otomobilde her şeyden habersiz hayatını kaybeden bir kişi daha vardı: 65 yaşındaki İfakat Teker. Otomobili kullanan gelin Pınar Teker, ‘Olay anını değil, o günü dahi hiç hatırlamıyorum. Ailece bir dostumuzu ziyarete gidiyormuşuz. Düz yolumuzda giderken birden önümüze bir araç çıkmış ve korkunç kaza olmuş. Kazada kayınvalidem öldü, kocam hálá yoğun bakımda. Benim kaburga kemiklerim kırıldı, küçük kızımın ise başına dikiş atıldı. Buna rağmen kazaya neden olan aracın sürücüsüne kötü duygular beslemiyorum’ diyor.

Arkadaşlarının, ‘Uçarılıktan uzak, olgun, dengeli’ diye tarif ettiği, hız tutkusu olmadığı söylenen Serkan’ın adı 8/8 kusurla, trafik canavarlarının arasına girdi. Babanın isyanı da buna. Olay sonrası yıkılan Kemal Bey, ‘Oğlumun bir trafik canavarı olmadığını biliyorum. Onu hiç sürat yaparken görmedim, duymadım. Hayatı boyunca hiç kavga etmemiş, sakin, barış yanlısı bir beyefendiydi’ diyor acıyla.

3’ÜNCÜ VİTESTEYDİ

Otomobilin vitesinin Balgat’taki otoparkta hálá 3’te durduğunu vurgulayan baba Hacıömeroğlu, ‘Bu vitesle ne kadar sürat yapılabilir ki?’ diye soruyor ve şu çağrıyı yapıyor: ‘Biz ona arkadan bir aracın çarpıp direksiyon hákimiyetini kaybettirerek karşı yöne geçmesine neden olduğunu duyduk ancak şahit bulamadık. Oğlumun canavar olmadığını ortaya çıkarıp hiç olmazsa ruhunun huzura ermesini istiyorum. Kazayı görenler insanlık adına bizi arasın.’

Doğum günü hediyesini göremedi

Ağabeyi ve annesi Hürriyet Hanım’la birlikte yaşamını yitiren İpek de (yanda) kısacık hayatına birçok başarıyı sığdırdı. Kursa gitmeden Anadolu Lisesi’ni kazandı, ders almadan gitar, kaval, kemençe ve bağlama çalmayı öğrendi. Babası, doğum gününde hediye etmek için özel yapım bir bağlama siparişi vermişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle