GeriGündem Oğlunun mezarı başında intihara kalkıştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oğlunun mezarı başında intihara kalkıştı

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde 13 Şubat 2008 tarihinde meydana gelen trafik kazasında 25 yaşında yaşamını yitiren Ermeni vatandaş Arthur Dokayan'ın annesi 47 yaşındaki Suzanna Margaryan, oğlunun hasretine dayanamayıp mezarı başında intihar girişiminde bulundu.

Marmaris Şehir Mezarlığı’nda çok sayıda antihipertansif türü idi ilaç içen ve oğlunun kabrinin üzerinde yarı baygın bulunan Margaryan, yoğun bakımda tedaviye alındı.

Elinde bir demet çiçek ve bir şişe su ile bugün öğle saatlerinde Marmaris Şehir Mezarlığı'na gelen Suzanna Margaryan’ın tanıdığı bir yerel gazeteciyi telefonla arayıp, “Aradan geçen zaman içinde adalet yerini bulmadı, bu dünyada benim de yerim yok” dediği belirtildi. Haber verilmesiyle güvenlik güçleri, 112 Acil servis ekipleri ve mezarlık görevlileri harekete geçti. Çok özlediğini söylediği oğlu Arthur Dokayan’ın mezarı başında gözyaşı döken anne Suzanna Margaryan, çok sayıda antihipertansif türü ilaç içip intihara kalkıştı.

Mezarlık görevlileri tarafından oğlunun kabrinin üzerinde yarı baygın halde bulunan kadın, kısa sürede olay yerine ulaşan 112 Acil Servis ekiplerinin müdahalesi sonrası ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Midesi yıkanan ve yoğun bakımda tutulan Margaryan’ın hayati tehlikeyi atlattığı, durumunun iyiye gittiği bildirildi. Olayı duyar duymaz mezarlığa koşan, uzun süredir Marmaris’te yerleşik olan Suzanna Margaryan’ın küçük oğlu da gözyaşı döktü.

SÜRÜCÜNÜN CEZA ALMAMASINA ÜZÜLDÜ

Oğlunun öldüğü kazaya neden olduğu belirtilen sürücünün tutuksuz yargılanmasına öfkelenen anne Margaryan’ın bazı yakınlarına, “Türk yargısına güveniyorum. Oğlumun canını alan trafik canavarının cezasız kalmasını istemiyorum. Ama aradan bu kadar zaman geçti ve hala içimdeki acıyı azaltacak bir karar çıkmadı. Ben bu acıyla yaşayamam” dediği öne sürüldü.

Ailesiyle birlikte Marmaris'te yaşayan ve dövme yaparak geçimini sağlayan Arthur Dokayan, 13 Şubat 2008 tarihinde motosikletiyle Yeniyol Caddesi’nde ilerlerken, bir anda U dönüşü yapıp önüne çıktığı iddia edilen minibüsün altında kaldı. Metrelerce asfalt zeminde sürüklenen Dokayan, olay yerinde yaşamını yitirdi. Kazaya karışan minibüsün sürücüsü Melih Şah Özbek ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle