GeriGündem Oğluna kelepçe ile getirdiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  193
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oğluna kelepçe ile getirdiler

Oğluna kelepçe ile getirdiler
refid:24826500 ilişkili resim dosyası

Maltepe Gülsuyu’nda bir süredir devam eden mahalleliyle uyuşturucu çeteleri arasında olduğu ileri sürülen olaylar sırasında başından vurularak öldürülen Hasan Ferit Gedik’in dün yapılan cenazesinde gerginlik yaşandı. Hasan Ferit Gedik’in Sarıyer’e bağlı Armutlu’daki cemevinde yapılan cenaze törenine, Bolu Cezaevi’nde bir cinayet suçundan yatan ve Jandarma görevlisine kelepçeli olarak getirilen babası İbrahim Gedik de katıldı. Polis, çatışma çıkma ihtimaline karşı cenazenin Gülsuyu’na götürülmesine izin vermedi. Bekleyiş sürüyor.

ARMUTLU'DA "CENAZE" BEKLEYİŞİ

Hasan Ferit Gedik'in cenazesi pazartesi akşam saatlerinde getirildiği Sarıyer Armutlu Boğaziçi Cemevi'nde bekletiliyor. Cenazeyi Gülsuyu'na götürmek isteyen gruba polis izin vermiyor. Maltepe Gülsuyu'nda vurularak hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenazesi pazartesi akşam saatlerinden beri Sarıyer Armutlu Boğaziçi Cemevi'nde bekletiliyor. Cenazeyi Gülsuyu'na götürmek isteyen gruba polis izin vermiyor. Sloganlar atarak bekleyen grubun yanlarına taş aldıkları ve hazırlık yaptıkları görüldü. Polis de grubun karşısında bekleyişini sürdürüyor. Cenazevinden izinli olarak çıkan baba ise yaşanan gerginlik nedeniyle oğlunu toprağa veremeden cezaevine döndü.

POLİS NÖBETTE BEKLİYOR / FOTO GALERİ

Dün yapılan Hasan Ferit Gedik’in cenazesi sabah saatlerinde Armutlu Cemevi’ne getirildi. Burada dedesi, annesi ve kardeşi Gedik’in cenazesi başında gözyaşı döktü. Bir grup da, "Bedel ödedik, bedel ödeteceğiz", "Çetelerden hesap soracağız" şeklinde sloganlar attı. Gedik’in yakın çevresi ve mahallelinin hazır bulunduğu cenazede Halk Cephesi adına yapılan açıklamada, Gedik’in uyuşturucu ve fuhuşa karşı verdiği mücadele sırasında uyuşturucu çeteleri tarafından vurularak öldürüldüğü ifade edildi.

CENAZEDE KELEPÇEYE TÜLBENT / FOTO GALERİ

OĞLUNA KELEPÇE İLE GETİRDİLER / HÜRRİYET TV

GÜLSUYU'NDA ANMA TÖRENİ / HÜRRİYET TV

Gedik’in öldürülmesinden 15 dakika sonra polisin yoğun bakıma, beyaz önlük giyerek girdiği, burada Gedik’in de silah kullanıp kullanmadığını tespit için el testi yaptığı iddia edildi. Burada yapılacak olan cenaze töreninin ardından Gedik’in cenazesi ailesi ve yakınları tarafından öldürüldüğü yer olan Gülsuyu’na götürülmek istenmesi kısa süreli gerginliğe yolaçtı. Armutlu ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, karşılıklı gruplar arasında çatışma çıkma ihtimaline karşı cenazenin Gülsuyu’na götürülmesine izin vermedi.

Hasan Ferit Gedik’in babası İbrahim Gedik de cinayet hükümlüsü olarak konulduğu Bolu Cezaevi’nden cenazeye katılmak üzere Armutlu Cemevi’ne getirildi. 10 yıldır cezaevinde yatmakta olan baba Gedik’in, sivil jandarmalar eşliğinde getirildiği cemevinde bir eli sivil jandarma görevlisine kelepçeli olduğu görüldü. Baba Gedik, yakınlarına sarılırken jandarma görevlisi de zor anlar yaşadı. Bir süre cezaevi aracında bekletilen İbrahim Gedik’in araçtan inişi sırasında izdiham yaşandı. Baba Gedik cemevine girişte sinir krizleri geçirerek gözyaşlarına boğuldu.

Polis dün akşam TEM girişinde barikat kurdu, cenaze törenine katılan grup da Armutlu girişinde oturma eylemi başlattı.

Oğluna kelepçe ile getirdiler

HASAN FERİT GEDİK'İN CENAZESİNDE GERGİNLİK

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle