Gündem Haberleri

  Oğlun senden yakışıklı

  Mustafa KÜÇÜK / İSTANBUL
  01.09.2013 - 01:08 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan ile Güney Kore Başbakanı Chung Hong Won ve beraberlerindeki heyetler, dün Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde, basına kapalı 1 saat görüştü.

  Daha sonra Erdoğan ve Hong Won’un huzurunda, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Güney Kore Dışişleri Bakanı Birinci Yardımcısı Kim Kyouhyun kültür anlaşması imzaladılar. Erdoğan, imza töreninin ardından salondan ayrılmadan önce, oğlunun sünnet düğünü davetiyesini getiren AK Parti İstanbul Milletvekili eski milli futbolcu Hakan Şükür ve oğlu Ömer ile sohbet etti. Bu sohbete konuk Başbakan Chung Hong Won da katıldı. Erdoğan, Hakan Şükür’ün oğlu Ömer’i yanaklarından öptü. Hakan Şükür, Erdoğan ile Chung Hong Won’un, “Oğlun senden daha yakışıklı” esprisine “Annesine çekmiş” diyerek karşılık verdi.

  GAZİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

  Chung Hong Won, Kore gazilerine teşekkür ederek, “Ülke olarak 60 yıl önce bizim için yaptığınız kahramanlığı hiçbir zaman unutmadık” dedi. Chung, Kore Savaşı’nın 60’ıncı yılı kapsamında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Kore gazilerine teşekkür programına katıldı. Kore gazilerinin hiç bilmedikleri uzak bir ülkeye barış için gittiklerini belirten Chung, kurulan dostluğun sonsuza kadar yaşayacağına inancının tam olduğunu söyledi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı