Gündem Haberleri

  ‘Oğlumu işsizlik ve ihmal çıldırttı’

  Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA)
  27.12.2009 - 12:12 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'da işten çıkartılınca bunalıma girip, 1'i polis 2 kişiyi yaraladıktan sonra vurularak yakalanan eski güvenlik görevlisi 25 yaşındaki Niyazi Kaymaz'ın babası Necdet Kaymaz, “Oğlumu işsizlik ve doktorların ihmali çıldırttı” dedi.

  Oğlunun 8 ay önce Büyükşehir Belediyesi'nde çalışırken seçim sonrasında işten çıkartıldığını belirten Necdet Kaymaz, “Daha sonra balık malzemesi bağlama işinde çalıştı. O işyeri de kapanınca 2-3 ay işsiz dolaştı” dedi. Bir firmada tezgahtar olarak çalışan gelini Şerife Kaymaz'ın aylığının kira ve kredi borçlarına gitiğini söyleyen Necdet Kaymaz, “Benim de maddi durumum zayıf O nedenle destek çıkamadım. Elimden geleni yapmaya çalışıyordum, ancak bu kadar yapabildim” dedi.

  İŞTE O DEHŞET ANLARININ FOTOĞRAFLARI

  VURULARAK YAKALANDI / WEB TV     

  Geçen perşembe günü yaşanan olaydan 1 gün önce oğlunun Korkuteli İlçesi'ne gittiğini, burada sinir krizi geçirince polis tarafından baygın halde hastaneye götürüldüğünü kendisine gelen telefon üzerine öğrendiğini belirten baba Kaymaz, “Hemen Korkuteli'ne gittim. Polis oğlumu Korkuteli Devlet Hastanesi'ne götürmüş. Burada sakinleştirici iğne vurulmuş. Daha sonra hastaneden çıkış işlemini yaptırıp ayrıldık. Taksi ile Antalya'daki Atatürk Devlet Hastanesi'ne getirdim. Acil serviste iğne yapmak istediler, çocuk karşı çıktı. Eve gitmemizi söylediler. Çocuğum giderken arkadan biri sarıldı, 7- 8 kişi yere yatırdı ve iğne yaptılar. Daha sonra da 3 çeşit iğneyi karıştırıp tesirli bir iğne yaptıklarını söylediler” diye konuştu.

  ‘DOKTORLAR 'EVE GÖTÜR' DEDİ’

  Doktorlara bu durumda çocuğu eve götürmenin sakıncalı olacağını söylediğini belirten Necdet Kaymaz, “Doktor ‘Acilde tansiyon hastası, kalp hastaları var. Özel bölmemiz yok, burada hastaları rahatsız eder. Eve götür, 8-10 saat tesirli iğne onu uyutur’ dedi. Biz de evimize gittik. Eve gittiğimizde yemek yedi yattı. Ertesi sabah saat 09.00'da kahvaltı yaptık. Sonra eline dikiş iğnesi almış. Durumu değişikti, bana iğne ile saldırdı. Odayı kilitledim. Bu arada önceden sakladığını zannettiğim bıçağı dolabın üstünden almış. Bir de meyve bıçağı elinde olduğu halde balkona çıkıp demire sürtmeye başladı. Biz korktuk. Sakinleştirmeye çalıştım başaramadım. ‘Odaya ilk giren ölür’ diyordu. Hemen polise haber verdim. Polis, itfaiye ve ambulans geldi. 5-10 polis geldi ikna edemedi. Ben, eşi ve çocuğu ikna edemedik” diye konuştu.

  POLİS ÇEKİNGEN DAVRANDI

  Polisin biraz çekingen kaldığını, oğlunu hafife aldığını belirten Necdet Kaymaz, yaşadığı dehşet anlarını şöyle anlattı:

  “Niyazi biraz küçük boylu olduğu için zayıf gördüler. Bir anda ne oldu ise oldu oğlum evden çıktı. Kapıda 2 sivil, 2 resmi polis vardı, hepsi kaçtı. Çelme atıp düşürselerdi olacaktı. O sırada bir vatandaş karşısına çıktı. Polis 'çekil' diye bağırdı, bıçağı savurdu. Polis biber gazı sıktı, 3 el ateş ettiler. Oğlumu yolda sıkıştırdım, bir kişi daha yanımda olsaydı bıçağı alırdık. Tekrar caddeye çıktı. O sırada polisin biri sandalye ile vurdu. Vurunca sendeledi, yamaç olduğu için kanala düştü. Arkadan gelen polis çıkmasını önlemek için sandalye ile müdahale ederken, çocuk polisi de kanala çekti. O anda düşen polisin yanına iki polis daha inebilirdi. Çocuk etkisiz hale gelecekti. Bu kadar mı kıymetli polisin elbisesi. Polisler ateş etmeye başladılar ayağına. Bu arada çocuk bıçağı düşürdü. Tekrar suyun içinden bıçağı buldu, hayret ediyorum. Tekrar ateş etmeye başladılar. 1 kurşun eline, ikinci kurşun ayağına, üçüncü kurşun ise arkadan girmiş, böbreğini ciğerini ve kalın bağırsağını tahrip etmiş ve ön kemikte kalmış. Şu an kurşunlardan biri karnında duruyor. Çocuğum o halde kanaldan çıktı, 50 metre çayırda gitti. Orada ‘Oğlum bıçağı yere koy, sen bilirsin’ dedim. Çocuğum yüzüme baktı, bıçağı yere koydu. Polislerden biri vurup çocuğu yere yıktı. Sonra sürüyerek götürdüler.”

  ‘OĞLUMDAN ÖNCE ONLARA ŞİFA DİLİYORUM’

  Niyazi Kaymaz'ın tedavisinin Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde sürdüğünü, oğlunun bıçakla yaraladığı polis memuru Ahmet Karakaş ve Muzaffer Çakmak'ın da ölüm tehlikesini atlattıkları haberini aldığını söyleyen Necdet Kaymaz, “Oğlumu işsizlik ve doktorların ihmali çıldırttı. Oğlum beni öldürseydi de polise ve vatandaşa zarar vermeseydi. Yaralı polis ve vatandaşı ziyaret edeceğim. Oğlum adına onlardan ve ailelerinden özür diliyorum. Önce onlara, sonra oğluma şifa diliyorum” diye konuştu.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı