Gündem Haberleri

  Oğlumu bıçak bizi karar öldürdü

  Eyüp SERBEST / İSTANBUL
  31.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Esenler’de zile basma nedeniyle çıkan tartışmada kalbinden bıçaklanarak öldürülen Oğuzhan Kuzu’yla ilgili davada karar verildi. Oğuzhan’ı öldüren Semih Akçay 12 yıl hapse çarptırıldı, 4 kişi beraat etti. Ve bu cezalar aileyi bir kez daha yıktı.

  PVC pencere imal eden bir atölyede çalışan Oğuzhan Kuzu (18), Ahmet ve Sevim Kuzu çiftinin tek çocuğuydu. Kuzu Ailesi’nin Esenler’deki evinin kapı zili 1 Ocak 2010’da, saat 10.00’da çaldı. Oğuzhan cama çıkıp aşağı baktığında aynı mahallede oturan, uyuşturucu bağımlısı 17 yaşındaki Semih Akçay ile ile 4 arkadaşını gördü. Neden zile bastıklarını sordu.

  Yerdeki kanımı silin annem görmesin

  Aşağı inen Oğuzhan’ı, Akçay kalbinden bıçakladı. Yardıma koşan komşularına, “Kanı silin. Annem görmesin” diyen Oğuzhan, hastanede kan kaybından yaşamını yitirdi. Akçay ve arkadaşları 1 gün sonra yakalandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Akçay’a 24 yıl, arkadaşları K.K., M.T., S.A. ve M.A. içinse 10’ar yıl hapis istemiyle dava açtı. Davanın karar duruşması, 18 Ocak’ta Bakırköy 2’nci Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme, Semih Akçay’ı adam öldürmekten 11 yıl 8 ay, bıçak taşımaktan da 4 ay hapisle cezalandırdı. K.K., M.T., S.A. ve M.A ise haklarında yeterli delil bulunmadığı için beraat etti.

  Üye hâkim beraatler için şerh koydu

  Üye Hakim Recep Bozkurt, K.K., M.T., S.A. ve M.A’nın da cinayete iştirak suçundan ceza almalarını düşündüğünü belirterek karara muhalefet şerhi koydu. Duruşma çıkışında gözyaşlarını tutamayan Oğuzhan’ın annesi Sevim Kuzu, “Oğuzhan bizim tek çocuğumuzdu. Saldırganların ceza almasını bekliyorduk. Karar bizim için yıkım oldu. Oğuzhan bıçakla öldürülmüştü. Bizi de mahkemenin kararı öldürdü. Mezarına gittiğimizde oğlumuza kararı nasıl söyleyeceğiz” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı