Gündem Haberleri

  'Oğlum nasıl sığdın o tabuta'

  İbrahim EMÜL, Süleyman GÜZEL / DÜZİÇİ (Osmaniye), DHA)
  05.10.2008 - 12:28 | Son Güncelleme:

  Aktütün Karakolu şehitlerinden Osmaniyeli piyade uzman çavuş 30 yaşındaki Selçuk Can, memleketi Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'nde 10 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.Cenaze töreninde anne 50 yaşındaki Ayşe Can, oğlunun tabutuna sarılırken, "Oğlum bu tabuta sığmaz. Ona özel tabut yaptırın. Oğlum boylu postluydun. Nasıl sığdın bu tabuta?" diyerek ağıt yaktı.

  ŞEHİDİN CENAZESİNDEN FOTOĞRAFLAR

   

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Irak sınırındaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Selçuk Can için memleketi Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'nde tören düzenlendi. Törene Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, AKP'li Osmaniye milletvekili Mehmet Kastal, MHP'li Osmaniye milletvekiliHakan Coşkun, Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, Osmaniye Emniyet Müdürü Halil Yılmaz ile yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

   

  Cenaze töreninde oğlunun tabutuna sarılan anne 50 yaşındaki Ayşe Can, "Oğlum bu tabuta sığmaz. Ona özel tabut yaptırın. Oğlum boylu postluydun. Nasıl sığdın bu tabuta?" diyerek ağıt yaktı. Şehidin annesiyle aynı adı taşıyan eşi Ayşe Can ise ayakta durmakta zorluk çekti. Şehit babası emekli öğretmen İbrahim Can ise tören hazırlıkları sırasında baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği baba Can,oğlunun cenaze namazında saf tutamadı. Törenin ardından anne ve baba ambulansla mezarlığa götürüldü. Binlerce Osmaniyeli'nin teröre lanet sloganları attığı 4 kilometrelik kortej sonrası şehidin cenazesi Çamiçi Şehitliği'nde toprağa verildi.

   

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı