Gündem Haberleri

  Oğlum, gelinim rahat uyur

  Seyit ERÇİÇEK
  03.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  El Kaide Lideri Usame bin Ladin’in ölümü, örgütün Türkiye’ye yaptığı saldırılarda yakınlarını kaybedenleri sevindirdi.

  Neve Şalom Sinagogu’nda 2003 yılında yaşanan bombalı saldırıda, oğlu Ahmet ile 5 aylık hamile gelini Berta’yı kaybeden ve gazetecilere “Unutmasınlar ki hiçbir terör sonsuza kadar gitmez. Onların da sonu gelecek” diyen Ziya Özdoğan, El Kaide Lideri Usame bin Ladin’in öldürüldüğü için acılarının bir nebze de olsa azaldığını söyledi. Oğlunu ve hamile gelinini hiç yoktan yere kaybettiğini söyleyen Ziya Özdoğan “Aslında öldürmek yerine toplumdan tecrit edilseydi ve ona yanlışının ne olduğu öğretilseydi daha iyi olurdu. Ancak bu bile en azından bizim acımızı hafifletmeye yetti. Belki oğlum ve gelinim biraz daha rahat uyur” diye konuştu. 
  Beth-İsrael Sinagogu’na yönelik düzenlenen terör saldırısında kızını ve annesini kaybeden Tily Rubinstein Talu, Bin Ladin’in öldürülmesini, eski eşinin kendisini arayıp “Bugün güzel bir gün” sözleriyle haber verdiğini söyledi. Rubinstein, “Ladin’in öldüğünü duyduğumuz için rahat bir nefes aldık. Ama onun ölmesi kadar terör saldırılarına sebep olanların da cezasını çekmesi gerekiyor” dedi. Tily Rubinstein’in hayatı anne ve kızının El Kaide saldırılarında hayatını kaybetmesiyle tamamen değişti. Acı olaydan önce Fransızca öğretmenliği yapan Rubinstein olayın ardından Fransız Saint Benoit Lisesi’ndeki işinden ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra da kansere yakalanarak bir göğsünü kaybetti. /images/100/0x0/55eacc56f018fbb8f8976110
  Ölen kızının adını verdi
  8 yaşındaki kızı Annette Rubinstein’in acısına dayanamayan Tily Rubinstein, bombalı saldırıdan 2 yıl sonra Kıbrıs’a giderek embriyo nakliyle hamile kaldı. 2005’te doğan kızına da ölen kızının adını verdi. 5.5 yaşındaki Annette Rubinstein, hiç tanımadığı ablasının evin her köşesindeki fotoğraflarına bakarak annesine onunla ilgili sorular soruyor. Tily Rubinstein, “Kızım 8 yaşında hayalleri olan bir çocuktu. Annemi ve kızımı elimden aldılar, hayatım karardı. Biz ortada olan insanlarız. Filistin’de biz yokuz. İsrail’de biz yokuz. Ama acıyı çeken bizleriz” dedi.

  Selçuk YAŞAR / İSTANBUL

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı