Gündem Haberleri

  Oğlu şehit olan baba: Ayıp olmasa güler oynarım

  Muammer ŞEN/DHA
  26.06.2017 - 20:53 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında bir askerin şehit düştüğü bildirildi. Şehit olan sözleşmeli er 22 yaşındaki Oğuzhan Küçükün acı haberi, memleketi Karaman'daki ailesine ulaştı. Oğlunun şahadet haberini alan baba Alaaddin Küçük, "Ben üzülmem buna. Ayıp olmasa güler oynarım. Silahım olsa, şu an 3 el havaya ateş ederim" diye konuştu.

  Valilik'ten yapılan açıklamada, Şemdinli ilçesi Tekeli-Gedik Tepe ve İran sınırına yakın 2867 rakımlı tepeye, Irak'ın kuzeyinden havan ve doçka silahlı taciz ateşi gerçekleştirildiği belirtildi.

  Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  "Yapılan havan toplu saldırıda bir havan topunun 2867 rakımlı tepede mevzi içerisine düşmesiyle bir askeri personel şehit olmuştur. İHA'lar bölgeye sevk edilmiş, bölge yoğun topçu ateşi ile ateş altına alınarak geniş çaplı operasyon başlatılmıştır. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

  Oğlu şehit olan baba: Ayıp olmasa güler oynarım

  OĞLUNUN ŞAHADET HABERİNİ ALAN BABA; AYIP OLMASA, ŞİMDİ GÜLER OYNARIM

  Karaman Vali Vekili Kaya Çelik ve askeri yetkililer, sözleşmeli er Oğuzhan Küçükün şahadet haberini vermek için ailesinin besicilik yaptığı merkeze bağlı Zengen Köyü’ne gitti. Şehit Küçük’ün babası Alaaddin Küçük, köyden yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki çiftlikteÿyetkilileri karşısında görünce oğlunun şehit olduğunu anlayıp, heyetinÿkonuşmasına fırsat vermeden üzerinin uygun olmadığını söyleyip değiştirmek için izin istedi. Günlük kıyafetlerini giyip tekrar dışarı çıkan baba Alaaddin Küçük, Oğlumun nasıl şehit olduğunu öğrenmek istiyorum? diye sordu.

  Askerlik Şubesi Başkanı Personel Albay Yurdakul Türkmenden oğlu Oğuzhan’ın nasıl şehit olduğunu öğrenen Alaaddin Küçük, "Yani oğlum nöbette Kuzey Irak'tan gelen havan mermisi ile mi şehit oldu? Onu orada atana değil attırana bakacaksın. Allah'ın takdiri." dedi.

  Küçük, "Oğlum nöbet yerinde şehit olmuş. Bundan güzel bir şey olabilir mi? Ben buna üzülmem. Ayıp olmazsa güler oynarım. Silahım olsa havaya 3 el ateş ederim." dedi.

  Oğlunun acı haberini alan Şerife Küçük ile kızı Saliha gözyaşlarına boğuldu. Bu sırada Alaaddin Küçük eşi ve kızını ağlamamaları konusunda uyararak,"Bizi ayakta tutan şey dinimize ve vatanımıza olan inancımız. Sen değil miydin 15 Temmuz'da şehit olmak için dışarıya çıkan. Ne oldu şimdi, niye ağlıyorsun?" diyerek susmalarını istedi.

  Besi çiftliğinde oğlunun şehit olduğu haberini alan baba Alaaddin Küçük, kendi otomobiliyle, eşi ve kızı ise ambulansla Karaman merkezdeki Zembilli Ali Efendi Mahallesindeki evlerine geldi. Aile burada taziyeleri kabul ederken eve ve mahalleye Türk Bayrakları asıldı.

  Oğlu şehit olan baba: Ayıp olmasa güler oynarım

  BABASI ESKİ UZMAN ÇAVUŞ, KARDEŞİ SÖZLEŞMELİ ER

  Baba Alaaddin Küçükün uzman çavuş iken 28 Şubat döneminde ordudan ihraç edildiği öğrenilirken, şehit Oğuzhan Küçükün ağabeyi 27 yaşındaki Mücahit Hazma Küçükün de Hakkaride sözleşmeli er olarak görev yaptığı öğrenildi.

  Şehit Sözleşmeli Er Oğuzhan Küçükün cenazesinin, yarın öğle namazının ardından düzenlenecek asker törenin ardından Karamanda toprağa verilmesi bekleniyor.

  Etiketler: hakkari , şehit , terör , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı