Gündem Haberleri

  Ofra AIDS'ten mi öldü

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GÜNLERCE komada kaldıktan sonra esrarengiz bir şekilde ölen İsrailli ünlü şarkıcı Ofra Haza'nın AIDS olduğu söylentileri yaygınlaşıyor. Yemen asıllı 41 yaşındaki şarkıcının son zamanlarda sürekli kilo kaybettiği, sık sık rahatsızlandığı ve halsiz olduğu belirtiliyor. İtalya'da yayınlanan Corriere Della Sera gazetesi Ofra Haza'nın zatürreeden öldüğünü belirtmesine rağmen vücudunun bazı bağışıklıklara karşı mücadele edememesinin gündeme AİDS'i getirdiğini belirtti.

  Gazeteye göre Ofra'nın tüm organlarının aynı anda işlevlerini yitirmesi, karaciğer ve kan dolaşım sisteminin iflas etmesi sanatçının AIDS olabileceğini gösteriyor. İsrailli doktorlar ise sanatçının zatürreeden öldüğünü ileri sürüyor.

  Önceki gün hayata veda eden Ofra Haza'nın ölümü hayranlarını yasa boğdu. Henüz 41 yaşında olan sanatçının ani ölümüyle sarsılan İsrail'de halkın büyük çoğunluğu Haza'nındevlet töreniyle toprağa verilmesini istiyor.

  13 gün önce yüksek ateşle hastaneye kaldırılan Ofra Haza ölüm nedeni hakkında, doktorlar henüz kesin bir saptama yapmadılar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı