GeriGündem Öfke büyük iç barışı koruyacağız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  20
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öfke büyük iç barışı koruyacağız

Öfke büyük iç barışı koruyacağız
refid:7561373 ilişkili resim dosyası

Rektörler Komitesi dün ortak bir bildiri yayınlayarak son günlerde artan terör eylemlerine karşı tepkisini ortaya koydu. Açıklamada "Terör örgütünün hain saldırıları ulusumuzun acısını ve öfkesini doruğa çıkarmıştır. Öfkemiz ne denli büyük olursa olsun, bunun iç barışımızı yok etmesine asla izin vermeyeceğiz" denildi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç başkanlığında toplanan Rektörler Komitesi son günlerde artan terör olaylarını değerlendirdi. Toplantı sonundaki ortak bildiride, terörle mücadele konusunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve güvenlik güçlerine karşı güven ve inancın tam olduğu belirtildi "Öfkemiz ne denli büyük olursa olsun, bunun iç barışımızı ve huzurumuzu yok etmesine asla izin vermeyeceğiz" denildi.

AYAKTA ALKIŞ Rektörler Komitesi’nin dünkü toplantısında hazırlanan ortak bildiriyi Teziç açıkladı. Teziç, bildiriyi okuduktan sonra rektörler ayağa kalkarak bir süre alkışladı. Teziç, bu hassas konu üzerine gazetecilerden soru almak istemediklerini belirtti. Bildiride, terör örgütünün faaliyetlerinin yol açtığı gergin ortamda üniversitelerin görüşlerinin topluca ortaya koyulmak istendiği ifade edilerek, şöyle denildi:

"Bölücü terör örgütünün son günlerde artan hain saldırıları, ulusumuzun acısını ve öfkesini doruk noktasına çıkarmıştır. Bu mücadelenin ısrarla ve kararlılıkla devamında hepimize sorumluluklar düşmektedir. Terör örgütünün, yabancı askeri görevlilerin gözleri önünde, ayrıca Irak’taki merkezi hükümetin ve kuzeydeki yerel yönetimin himayelerinde eylemlerini sürdürdükleri herkes tarafından bilinmektedir. Bunun yanı sıra maalesef bazı batılı siyasi çevre ve yayın organları söylem ve yazılarında terör örgütü mensuplarını sözde ’özgürlük savaşçısı’ olarak tanıtarak, bu eylemleri batı kamuoyunda haklı göstermeye çalışmaktadırlar.

BAŞARILI OLAMAZLAR En üstün güç olan ulus egemenliği, bizleri kaderde, kıvançta ve tasada birleştirmektedir. Asırlar boyu aynı topraklarda birlikte yaşayan insanlarımız arasında nefret ve husumet yaratarak birbirleriyle çatışacakları bir ortam oluşturmayı amaçlayan terör örgütünün bu tür eylemleri, hiçbir zaman başarıya ulaşamayacaktır. Türk ulusu, teröre karşı alınacak her tedbirin ve sergilenecek kararlılığın arkasında bulunacaktır."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle