GeriGündem Ofisteki kamera ortalığı karıştırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ofisteki kamera ortalığı karıştırdı

Ofisteki kamera ortalığı karıştırdı

Tarım Kredi Kooperatifi Trabzon Bölge Birliği’nde çalışan Nehir Kılmanoğlu, arkasındaki duvara konulan ve zaman zaman da kendisine zoom yaptığını öne sürdüğü güvenlik kamerasının özel yaşamın gizliliğini ihlal ettiğini iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Habertürk gazetesinin haberine göre, Nehir Kılmanoğlu suç duyurusunda, kurumun marketinde çürüyen gıda maddeleri için odacı N.Ş.’ye zimmet çıkarıldığını ve marketle ilgisi olmadığını söyleyen odacının itirazı üzerine soruşturma için müfettiş görevlendirildiğini iddia etti. Müfettişe yaşananları tanık sıfatıyla anlatan Kılmanoğlu, bölge müdürünün, odacısına küfür ettiğini öne sürdü. Odacı N.Ş. Şebinkarahisar’a gönderilirken, Bölge Müdürü E.Ç., eşinin de aralarında bulunduğu 9 kadın ve 6 erkeğin görev yaptığı servise güvenlik kamerası taktırdı.

OHAL'İ GEREKÇE GÖSTERDİ

Kameralardan birinin arkasındaki duvara konulduğunu, zaman zaman da kendisine zoom yapıldığını öne süren Kılmanoğlu, özel hayatının gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kılmanoğlu, “Yaptığım tanıklık nedeniyle bana mobbing uygulanmaktadır” dedi. Müdür E.Ç. ise OHAL gerekçesiyle kamera uygulamasına geçtiklerini söyledi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle