Gündem Haberleri

  Ofisiniz avucunuzun içinde

  Selim Demirpençe
  14.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tekno-Oyuncak köşemizin bu seferki konuğu Casper Hand Office M500 modeli. Hand Office ile yapacaklarınızın sınırı yok gibi; telefon kullanımının yanı sıra onunla GPRS üzerinden İnternet’e bağlanabilir, MSN Messenger ile arkadaşlarınızla sohbet edebilir, e.posta alıp gönderebilir, fonksiyonel ajandası ile işlerinizi programlayabilir, resim ve video çekebilir, müzik dinleyebilirsiniz.

  FONKSİYON ZENGİNLİĞİ

  Sadece 170 gram ağırlığında ve 111.7x60.7x22 mm boyutlarındaki bu şirin alet gücünü 400 MHz’lik işlemcisinden ve toplam 130 MB’lık belleğinden alıyor. Yoğun kullanıcılara yönelik olarak kapasite artırımı için MMC/SD/SDIO bellek kartı yuvası da eklenmiş. Üzerindeki 2.8 inçlik 240x320 çözünürlüğündeki renkli TFT dokunmatik ekranı hem net bir görüntü sağlıyor, hem de özel kalemi ile bilgi girişine olanak veriyor.

  Microsoft¨ Windows Mobileª 2003 Second Edition işletim sistemi ile çalışan Casper Hand Office, bu minik Windows programı sayesinde kullanıcısına masaüstü ya da dizüstü bilgisayarını hiç aratmıyor ve Excel, Word, İnternet Gezgini, Medya Oynatıcısı gibi aşina olduğumuz bir çok programı da cep versiyonları ile kullanımımıza sunuyor.

  Çoklu ortam canavarı

  Bir cep telefonu olarak dört band GSM, GPRS, dahili hoparlör ve mikrofon, kızılötesi, Mavidiş bağlantısı gibi bir çok gelişmiş özelliğe sahip olan Hand Office, çoklu ortam fonksiyonları ile de dikkat çekiyor. Flaşlı 1.3 megapiksellik kamerası hem fotoğraf, hem video çekimine izin verirken medya oynatıcısının MP3, WMA, MIDI formatlarını desteklemesi bizim birçok medyayı dinlememizi ve seyretmemizi mümkün kılıyor.

  Kişisel Ajanda olarak da görevini eksiksiz olarak yerine getiren Hand Office detaylı telefon rehberi, randevu ve toplantı planlama, yazılı ve sesli not alma gibi bir çok işleve de sahip. Cep telefonunun yasak olduğu yerlerde GSM özelliğinin isteğe bağlı kapatılarak ajanda ve diğer programların kullanılabiliyor olmasının yanı sıra, ses yöneticisi fonksiyonu ile sesli komutlarınıza cevap veriyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı