Gündem Haberleri

  Ofisimden telefon edilmesi normal

  Hürriyet Haber
  13.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “köstebek” suçlamasında bulunduğu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, “Bunların hepsi kurgu ve iftira. İçişleri Bakanı’nın ofisinden bir belediye başkanına telefon edilmesi çok normal bir şey” dedi.

  NTV’ye konuşan Atalay, “Kendi onuruna düşkün olmayanlar başkalarının onuruyla kolay oynarlar” diyerek, şöyle konuştu:

  ZERRE kadar insani tavır yok. Gizli olan soruşturma dosyalarıyla suçlamak ana muhalefet liderine yakışmıyor. Bunların hepsi kurgu iftira. Dünkü konuşmasında töhmet altında bırakan çok şey var. Hukuk yolunu kullanacağız, dava açacağız. Türkiye böyle bir ana muhalefet liderine layık değil. İçişleri Bakanlığı öyle bir bakanlık ki, yerel yönetimlerle birlikte çalışır. İçişleri Bakanı’nın ofisinden bir belediye başkanına telefon edilmesi çok normal bir şey. Bu hele hele benim ilimse. Benim çok uzun süredir tanıdığım birine telefon edilmesi çok normal bir şey.

  Genel başkana sormalı

  Konuşmada ne olduğunu sayın genel başkana sormak lazım. Bir şey varsa zaten davada çıkacak. Şahsımla ilgili bir şey yok. Bunu büyük bir şey bulmuş gibi yapması çok üzücü. Koruma müdürüm 2 sene önce ne konuştuğunu hatırlamıyor bile. İkincisi benim 1999’da bir şirket kurmam. Nehir Medya AŞ’den Ocak 2000’de istifa ederek ayrıldım. 1 TL’lik hisse bedelimi de devretmişim. Bir gazete çıkarma niyetiyle. O zaman emekliydim.

  Bu bir acizliktir

  Üçüncüsü bir kitap ‘10 bin adet basılmıştır’ diyor. Dernek yöneticileri ve kamu görevlileri için temel kaynak. Bunu İçişleri Bakanlığı’ndaki uzmanlar hazırlamış. Promosyonla basılmış ve derneklere dağıtılmış. Bu 2006’da benim bakanlığımdan önce. Bu 3’ünü bir genel başkan gündeme getiriyor. Bu bir acizlik. Bilmiyor mu bunun 2006’da basıldığını? Yürüyen soruşturmayla ilgili AK Parti’nin hükümetin irtibatını nasıl kurarım. Savcılar burada görevden alındı. HSYK şikâyet üzerine değişiklik yaptı. Bunu siyasi gerekçelere bağlama çabası var. Ana muhalefet partisinin genel başkanının açıklamasının temelinde bu gerekçeler var. 3 yıldır niye bir iddianameye dönüştürülmedi. Bunun cevabının bulunması lazım.

  SSK’nın hesabını versin

  Dünkü tabloyu bütün hukuk çevreleri ibretle seyretsin. Elinde daha gizli soruşturma safhasında benimle ilgili olmayan şeyleri getirip dosyayı bizzat gösteriyorsa toplumda adalet duygusuyla ilgili sorun var demektir. Veremeyeceğimiz bir hesap yoktur. Kendisi daha partisinin hesabını verememiştir. Kendisiyle ilgili SSK Genel Müdürü’yken ayyuka çıkmış şeyler var. Biz her adımımızın hesabını veririz. Rastgele birileri tarafından onuruyla oynanması, iftirayla suçlanmasının yargı çevrelerince de iyi değerlendirilmesini çok önemli görüyorum. Kim ne yapacaksa yapması lazım. Kılıçdaroğlu’yla görüşmem olmadı, söz konusu da değil. Elinde ne varsa açıklasın.                

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı