GeriGündem Ödülüm, gazilere
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  15
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ödülüm, gazilere

Türk Bayrağı’nı yakmak isteyenlerin elinden alan polis memuru Gökhan Kızıltepe, kendisine verilen 1700 YTL ikramiyeyi Gazi ve Şehit Asker Ailelerine Yardım Derneği’ne bağışladı.

İkramiye ve takdirnameler beni onurlandırdı. Yaptığım iş kahramanlık örneği değildir. Kahramanlar, vatan ve bayrağı için canını vermekten çekinmeyen şehit ve gazilerimizdir. Dolayısıyla, para ödülünü Gazi ve Şehit Asker Ailelerine Yardım Derneği’ne bağışlıyorum.

NEVRUZ kutlamaları sonrasında, Türk Bayrağı’nın yakmak isteyenlerin elinden alan polis memuru Gökhan Kızıltepe’ye, İçişleri Bakanlığı’nca uygun görülen takdirname ve 24 maaş ikramiye tutarı olan 1700 YTL, Mersin Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi. Polis memuru ödülünü, Gazi ve Şehit Asker Ailelerine Yardım Derneği’ne bağışladı.

Törende konuşan Mersin Valisi Atilla Osmançelebioğlu, bayrağın, bir milletin bütünlüğünün, varlığının ve bağımsızlığının en önemli kanıtı olduğunu bildirdi. Osmançelebioğlu, ‘Hiç bir zaman unutulmamalıdır ki, Ulu Önder Atatürk’ün emaneti olan, atalarımızın kanıyla sulanmış Türk Bayrağı, daima dimdik ayakta kalacaktır. Tarihin en şanlı kahramanlık destanını yazmış olan bu milletin bayrağına el uzatılmayacağını, gereken cevabı her zaman alacaklardır’ dedi. Konuşmaların ardından, Vali Osmançelebioğlu, İçişleri Bakanlığı’nca verilen takdirname ve 1700 YTL’yi polis memuru Kızıltepe’ye takdim etti. Osmançelebioğlu, ayrıca valilikçe de Kızıltepe’ye takdirname verdiklerini söyledi. Ödülünü alan Kızıltepe de meslek anlayışının ve vatandaşlık bilincinin gereği olarak olaya müdahale ettiğini belirterek, şunları söyledi:

‘İkramiye ve takdirnameler beni onurlandırdı. Yaptığım iş kahramanlık örneği değildir. Kahramanlar, vatan ve bayrağı için canını vermekten çekinmeyen şehit ve gazilerimizidir. Para ödülünü büyüklerimin hoş görüsüne sığınarak, ülkesi ve bayrağı için can veren şehitlerin ailelerinin oluşturduğu Gazi ve Şehit Asker Ailelerine Yardım Derneği’ne bağışlamak istiyorum.’

Türk-İş’e bağlı Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu da Kızıltepe’yi 10 Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi. Sendika Genel Başkanı Mustafa Başoğlu, kararı İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’ya bildirdiklerini ve yanıt beklediklerini belirtti.

Kahraman polisten soylu bağış

Polis memuru Gökhan Kızıltepe, ikramiye ödülünü dernek Başkanı Suna Ünlüselek’e takdim ederken, salondaki davetliler tarafından alkışla karşılandı. Kızıltepe, nevruz olayları sırasında yakılmak istenen bayrağı kurtarmış ve büyük övgü almıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle