Gündem Haberleri

  ODTÜ'den yeni medya dersleri

  Hürriyet Haber
  04.03.2005 - 11:50 | Son Güncelleme:

  ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mezunları ve İletişim Derneği, Türkiye'de interaktif medya alanlarında ilk kez tasarımcı ve multimedya elemanı yetiştirmek üzere iki yeni sertifika programı açtı. "İletişim Tasarımı" ve "3 Boyutlu Görselleştirme" adlarını taşıyan OMİM'in programları, "Yeni Medya" olarak adlandırılan ve interaktif uygulamalara ağırlık veren İnternet, kablosuz iletişim, cep telefonları için mobil uygulamalar gibi alanlarda çalışmayı isteyen kişilere yönelik geliştirildi.

  Ön kayıtları 28 Mart'ta sona erecek olan programların ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nde yapılacak olan dersler 4 Nisan'da başlayacak. Hafta içi mesai saatleri dışında ve hafta sonu verilecek olan dersler, 7 ay süresince ayda 72 saat, toplamda 504 saatlik bir eğitim programından oluşuyor.

  9-15 kişilik sınıflardan oluşacak olan sertifika programlarına profesyonel eğitmenlerin yanı sıra, sektör deneyimli kişiler de dışarıdan katkıda bulunacak. Programlar, her biri 14 haftalık iki dönemden oluşacak. 7 ayda 504 saat eğitim verilen kursa yüzde 90 devam zorunluluğu bulunuyor.

  Programlardan "Etkileşim Tasarımı Sertifikası", yeni medya ve internet sektöründe çalışabilecek, etkileşim tasarımı, enformasyon tasarımı konularını teknik olarak uygulayacak tasarımcıları sektöre kazandırmayı hedefliyor.

  "3 Boyutlu Görselleştirme Sertifikası" ise 3 boyutlu modelleme, kaplama, ışıklandırma ve animasyon konularını uygulayacak, görselleştirme sanatçısı yetiştirecek. Detaylı bilgi
  www.tasiletek.com'da.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı