Gündem Haberleri

  ODTÜ'de gazlı tekmeli müdahale

  Rıza ÖZEL / ANKARA
  06.09.2013 - 17:59 | Son Güncelleme:

  ODTÜ arazisinden geçecek yol için ağaç sökümü yapmaya gelen belediye ekiplerine karşı protesto gösterisi düzenlendi. CHP'li milletvekilleri de eyleme destek verirken polis, protestoculara gazlı müdahalede bulundu.

  Ankara'da Büyükşehir Belediyesi'nin ODTÜ-100. Yıl-Çiğdem Mahallesi bölgesinden geçirmek istediği otoyol projesine karşı başlayan eylemlere CHP'li milletvekilleri destek verdi.

  Hürriyet fotomuhabiri yaralandı

  Polisin biber gazıyla yaptığı müdahale üzerine gruptakiler yerleşkenin içine doğru kaçtı. Müdahale sırasında yaralananlar oldu. Bu sırada Hürriyet fotomuhabiri Rıza Özel’in de bacağına plastik mermi isabet etti. Özel, ayrıca kafasına gelen taşla da yaralandı. Hastaneye kaldırılan Özel’in sağlık durumu iyi.

  ODTÜ'DE GAZ VE TEKME / FOTO GALERİ

  Belediyenin yol çalışmasına tekrar başlama girişimlerine karşı CHP'li Aylin Nazlıaka iş makinalarının önüne geçerek engel olmaya çalıştı.

  RIZA ÖZEL'İN OBJEKTİFİNDEN ODTÜ'DE YAŞANANLAR

  Sabah saatlerinde ağaçların sökümü sırasında yaşanan gerginliğin ardından öğle saatlerinde de CHP Milletvekilleri Hüseyin Aygün, İlhan Cihaner ve Aylin Nazlıaka bölgeye geldi.

  Milletvekilleri inşaat sahasına girerek iş makinalarının önüne geçti.CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın belediye çalışanları olarak alanda bulunanların hiçbirinin belediye kimlik kartı taşımadığını gündeme getirmesinin ardından halk belediye görevlilerine kimliklerini sorunca gerginlik yaşandı.

  Milletvekili Nazlıaka şantiye görevlisi olduğunu söyleyen kişiye "Burada izinsiz inşaat yapamazsınız usulsüz işler yapıyorsunuz" dedi.

  Gerginliği artması üzerine polis eylemcilere biber gazıyla müdahale etti. Çevik kuvvet ekiplerinin bazı eylemcileri tekmelediği görüldü.

  Eylemciler ve gazeteciler polis barikatının dışında, milletvekilleri ise ağaç sökümlerinin yapıldığı alanda bekleyişleri sürüyor.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı