Gündem Haberleri

  ODTÜ’de ’Aziz Güler’ müdahalesi

  DHA
  09.10.2015 - 21:49 | Son Güncelleme:

  ODTÜ'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yürümek isteyen gruba polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Olaylarda bir kişi gözaltına alındı.

  ODTÜ’de ’Aziz Güler’ müdahalesi

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kampüsünde toplanan ve Kobani’de IŞİD’e karşı savaşırken hayatını kaybeden Aziz Güler’in cenazesinin Türkiye’ye getirilmesini isteyen yaklaşık 300 kişilik grup, kampüsten çıkarak Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yürümek istedi.

  ODTÜ’de ’Aziz Güler’ müdahalesi

  Kampüsün A1 kapısına gelen grup, ’Gençlik Aziz olup Saray’a ve AKP’ye karşı yürüyor, Aziz Güler’in cenazesini verin’ pankartı açtı. Gruptan iki kişi polis yetkilisine demokratik haklarını kullanmak istediklerini, yürümek istediklerini bir sıkıntı olacağını düşünmediklerini söyledi. Polis yetkilisi bunun üzerine ”Sıkıntı olur. Demokratik talebinizi Valiliğe bir dilekçe yazarak, yer gösterme ya da alan gösterme açısından bir dilekçe vermesi gerekir. 2911’e göre buradan toplu şekilde buradan hiçbir şekilde yürüyüş yapamazsınız” dedi. Polisten yürüyüşe izin çıkmaması üzerine öğrenciler Arkadaşlarımızı kontrol edemeyiz dedi. Polis yetkilisi Siz kontrol edemiyorsanız biz ederiz diye yanıt verdi. Uyarı anonslarının ardından polise taş ve havai fişek atan gruba çevik kuvvet ekipleri biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

  ODTÜ’de ’Aziz Güler’ müdahalesi

  YANGIN ÇIKTI

  Atılan havai fişeklerin ODTÜ girişinde bulunan kuru otlara isabet etmesi nedeniyle küçük çaplı yangın çıktı. Yangın ODTÜ görevlileri tarafından söndürüldü.

  ODTÜ’de ’Aziz Güler’ müdahalesi

  Olay yerine gelen sulama aracı da yanan yerde soğutma çalışması yaptı. Yangın çevrede panik yarattı. Yaklaşık iki saat süren olayların ardından grup üyeleri kampüs içine dağılırken, bir kişi gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı