Gündem Haberleri

  ODTÜ dayanışması

  Burcu PURTUL UÇAR/İSTANBUL - DHA
  08.09.2013 - 02:08 | Son Güncelleme:

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ormanından geçen yol projesi nedeniyle ODTÜ’lülerin sürdürdüğü eyleme destek için sosyal paylaşım sitelerinde Taksim’e çağrı yapılması üzerine Gezi Parkı dün akşam yine vatandaşlara kapatıldı.

  Parkı boşaltan polis ekipleri, Taksim Meydanı, Gezi Parkı ve Taksim Cumhuriyet Anıtı’nın çevresinde önlem aldı. Galatasaray Lisesi önünde dün akşam 20.00’de toplanan 200 kişilik grup “Diren ODTÜ Taksim seninle”, “Polis defol Taksim bizimdir”, “ODTÜ’ye selam direnişe devam” sloganları attı. Polisin müdahalesiyle dağılan eylemciler bir süre sonra yine toplandı. Gruba müdahale eden polis, 25 kişiyi gözaltına aldı.

  CADDEYİ KAPATANA 343 TL

  Eskişehir’de yaklaşık 50 kişi Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi’ndeki Espark önünde oturma eylemi yaptı. Polis kamera görüntülerinden tespit ettiği 26 kişi hakkında “yolu kapattıkları ve trafiği tehlikeye düşürecek davranışlarda bulundukları” gerekçesiyle ilgili kanun kapsamında 343’er lira para cezası uyguladı. İzmir’de toplanan 2 bin kişi saat 20.00’da Ak Parti binası önünde 15 dakika, daha sonra fuar önünde de 15 dakika oturma eylemi yaptı. Antalya’da ise 50 kişilik grup Cumhuriyet Meydanı’nda oturma eylemi yaparken, Çanakkale’de 200 kişi ODTÜ’deki olayları protesto etti.

  Etiketler: ODTÜ olayları , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı