Gündem Haberleri

  Ödenmeyen yemek iddiası gazeteye taşındı

  Konya
  13.09.2005 - 12:15 | Son Güncelleme:

  Konya'da bir şirketin bölge sorumlusu, sürekli iş yaptığı bir müşterisini girdiği yemek iddiasını kazanmasına rağmen sözünü tutmadığı gerekçesiyle gazete ilanıyla deşifre etti. Bir kozmetik firmasının Konya Çevre Bölge Sorumlusu Taner Okan Acar, yıllardır Konya ve çevresindeki çok sayıda müşterisine ürün sattığını söyledi.

  Mayıs ayı içinde sürekli ürün verdiği bir marketin yönetim kurulu üyesi Ali R. Ç. ile iddiaya girdiklerini belirten Acar, “Bir ürün çeşidimin ne kadar satılacağıyla ilgili bir konuydu. Ürünün belirttiğimiz oranlarda satılması durumunda bize 6 ya da 26 kişilik yemek vereceğine söz verdi” dedi.

  Acar, ürünlerinin bekledikleri satış rakamına ulaştığını ve Ali R. Ç'den yemek borcunu ödemesini istediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

  “Evinin önünde mangalda kuzu eti sözü vermişti. Ancak sözünü bir türlü yerine getirmedi. Sonunda kendisinden 28 Temmuz'da yemek vereceğini belirten imzalı bir kağıt aldım. Ancak Eylül ayının ortasına geldik, halen yemek borcunu ödemedi. Bunun üzerine ben de gazete ilanıyla en az 6 kişilik yemek borcunu ödemesini istedim.”

  Bölgesel yayınlanan bir gazeteye “Lütfen Öde” başlığıyla verilen ilanda, “Sayın Ali R. Ç. muhterem kardeşimize mesaj... 7. ayda söz verdiğin 6 kişilik yemek borcunu Lütfen Öde!!! Size telefon etmekten usandık” ifadeleri yer aldı.

  Acar, Ali R.Ç'nin, gazete ilanını görünce kendisini aradığını ve borcunu ödemeyeceğini söylediği ifade ederek, “Eğer ödemezse bilbordlara (Lütfen Öde) başlıklı aynı ilanı vereceğim” dedi.

  Ali R. Ç ise çok fazla konuşmak istemediğini belirterek, “Borcumu kabul ediyorum ancak, ne yaparsa yapsın ona yemek borcumu ödemeyeceğim” dedi.

  KİŞİLİK HAKLARI İHLALİ

  Avukat Suat Altınsoy da yemek borcunu ödemediği gerekçesiyle hakkında gazete ilanı verilen Ali R. Ç'nin ”kişilik haklarının ihlalinin” söz konusu olduğunu savundu.

  İki kişi arasında geçen özel bir bahsin üçüncü kişilere ilan yoluyla duyurulmasının, ilana konu olan kişiyi rencide edeceğini iddia eden Altınsoy, “Burada gerçekten bir alacak söz konusu olsa bile, alacağın tahsil edilmesinin yolu ilanla söz konusu kişiyi deşifre etmek değildir. Kişinin gazete ilanıyla yemek sözünü tutmaya zorlanması ve bunun için isminin açıklanması kişilik hakkı ihlalidir” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı