Gündem Haberleri

  Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gitti

  Emre KOŞAK- Faruk KAHRAMAN/ GEMLİK(Bursa), (DHA)
  04.11.2009 - 10:12 | Son Güncelleme:

  İMRALI'da yargılanarak, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cesasına çarptırılan bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın savunmasını üstlenen 3 avukatı bu sabah Bursa'nın Gemlik İlçesi'nden İmralı Adası'na gitti.

  Kenya'da yakalandıktan sonra getirildiği İmralı Adası'nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Öcalan'ın avukatları Servet Özen, Mehmet Nuri Deniz, Cengiz Çiçek bu sabah İmralı'ya gitmek üzere İstanbul'dan özel otomobille Gemlik İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'na geldi. İçinde kitap, dergi ve gazetelerin bulunduğu belirtilen 3 poşet taşıyan avukatlar, jandarmadaki kimlik kontrolü ve üst araması ardından plakası sökülmüş beyaz renkli servis minibüsüyle saat 09.30'da İmralı’ya gitmek üzere Gemport Limanı'na hareket etti.

  İmralı'da tek kişilik cezaevinde tutulan Abdullah Öcalan, her hafta avukatları, 15 günde bir de birinci dereceden akrabaları ile görüşebiliyor. Öcalan’a avukatları ile 1 saat, aile bireyleri ile 30 dakika görüşme hakkı tanınıyor. Görüşme, görevliler eşliğinde avukatları ile "açık", aile bireyleri ile ise bir camın ardından telefonla gerçekleşiyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı