Gündem Haberleri

  Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gitti

  Faruk KAHRAMAN/ Emre KOŞAK/BURSA (DHA)
  14.08.2009 - 09:06 | Son Güncelleme:

  Haftalardır Öcalan'ın PKK'nın ilk saldırısının yıl dönümü olan 15 Ağustos'ta yapacağı açıklamalar tartışılıyor. Öcalan'ın açıklamalarını avukatlarıyla yapacağı bilindiği için salı günü gözler Gemlik'teydi. Ancak avukatlar hava muhalefeti nedeniyle ancak bugün İmralı'ya gidebildi. Avukatların yarın duyurulacak açıklamayla dönmesi bekleniyor.

  Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 4 avukatı Gemlik'ten İmralı Adası'na gittiler.

   

  Kenya'da yakalandıktan sonra getirildiği İmralı Adası'nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve 15 Ağustos tarihinde "Yol Haritasını" açıklayacağını söyleyen Öcalan'ın savunmasını üstlenen avukatları Asya Ülker, Ömer Güneş, Serkan Akbaş ve Aydın Oruç bu sabah İmralı'ya gitmek üzere Gemlik İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'na geldiler.

   

  Geçen Çarşamba günü hava muhalefeti nedeniyle İmralı'ya gidemeyen avukatlar, jandarmadaki kimlik kontrolü ve üst aramasının ardından İmralı'ya gitmek üzere Gemport Limanı'na hareket ettiler. Avukatların Öcalan'a günlük gazeteler ve giyecek götürdükleri öğrenildi.

   

  Abdullah Öcalan kaldığı özel tip cezaevinde avukatlarıyla açık görüşme yapıyor.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı