Gündem Haberleri

  Öcalan'dan ilanlı uyarı

  Hürriyet Haber
  04.10.2003 - 12:00 | Son Güncelleme:

  Bir gazeteye iki tamsayfa ilan veren Abdullah Öcalan, cezaevi şartlarından şikayet ederek, koşulları iyileştirilmezse hızla bir savaş sürecine girileceğini iddia etti.

  İmralı'da hükümlü bulunan Abdullah Öcalan bir gazetede iki tam sayfa yayınlanan "ilan-mektubunda", görüşme süresinin 14 günde bir saatte düşürüldüğünü ve sağlık sorunları bulunduğunu belirterek, "Benim burada çürümem Kürtlerin olduğu kadar Türkiye'nin de çürümesidir. İnkarcı ve imhacı siyasal yaklaşıma son vermek gerekir. Yoksa hızla savaş sürecine girilir" dedi.

  Özgür Gündem Gazetesi'nin ekinde Öcalan'ın "Hükümeti halka şikayet ediyorum" başlıklı iki tamsayfalık bir "ilan-mektubu" yayınlandı. Öcalan ilan-mektubunda, İmralı'daki kendisine yönelik tecridin derinleştirildiğini, görüşme süresinin 14 günde bir saate düşürüldüğünü ve sağlık sorunları bulunduğunu belirterek şunları kaydetti:

  "İmralı'daki sağlık sorunları tam bir çökertmedir. Benim burada çürümem Kürtlerin olduğu kadar Türkiye'nin de çürümesidir. İnkarcı ve imhacı siyasal yaklaşıma son vermek gerekir. Yoksa hızla savaş sürecine girilir. Eğer Kürt sorununda adım atılmaz ve benim durumum çözülmezse çatışma kaçınılmaz olur.

  Türkiye'nin takati bunu kaldıramaz. Sorunlar daha da ağırlaşarak önümüzdeki on yılları, hatta yüzyılı kaybetmeyle sonuçlanır. Türk halkı hükümetin sorumsuzluğuna ve gayri ciddi yaklaşımlarına dur demelidir. Çünkü bu savaşın sonuçlarından en fazla Türkiye halkı zarar görecektir. Türk Kürtle güç kazanır. Tarihte hep böyle olmuştur."

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı