GeriGündem Öcalan ‘toplu görüş’ boykotunu bıraktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öcalan ‘toplu görüş’ boykotunu bıraktı

İMRALI Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezasını çeken çetebaşı Abdullah Öcalan, cezaevi şartlarının düzeltilmesi için 12 Ocak'tan bu yana, diğer 5 mahkumla ortak görüşe çıkmama eylemini sona erdirdi.

Bu kararını avukatlarıyla yaptığı görüşmede açıklayan Öcalan, kısa adı CPT olan Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi heyetiyle de görüştüğünü belirtti.

Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı İmralı Adası’nda geçen çarşamba günü Hatice Korkut, Mizgin Irgat ve Mehmet Sabırtaş adlı avukatlarıyla haftalık görüşmesini yapan Abdullah Öcalan’ın, Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’ne nakledilen 5 mahkumla, cezaevi koşullarının iyileştirilmesi için başlattıkları ortak görüşe çıkmama eylemini sona erdirdiklerini, gerekçe açıklamadan söyledi. Öcalan eylemin sona ermesi nedeniyle 4’ü PKK’lı, 1'i TİKKO üyesi olan 5 mahkum ile bir saat görüştüklerini açıkladı.

Geçen salı günü İmralı’ya gelen Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi üyeleriyle görüştüğünü de bildiren Abdullah Öcalan'ın, “Onlarla buranın koşullarını, yeniden yargılanmanın önemini, AİHM’de devam eden davamı konuştum” dediği belirtildi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle