Gündem Haberleri

  Öcalan PKK’nın eylemlerinden rahatsız

  Okan KONURALP / ANKARA
  27.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın, “Abdullah Öcalan, kardeşiyle görüştü” açıklamasının ardından bu olayın detaylarına Hürriyet ulaştı.

  Şanlıurfa’da yaşayan Mehmet Öcalan, geçtiğimiz hafta adaya gitti ve Abdullah Öcalan’la görüştü. Görüşme gizli tutuldu. Abdullah Öcalan’ın görüşmede kardeşine PKK’nın son dönemde gerçekleştirdiği eylemlerden duyduğu rahatsızlığı iletti. Ayrıca Öcalan’ın Kandil’deki PKK yönetimini sorumsuzca davranmakla suçladığı ileri sürüldü. Abdullah Öcalan Haziran 2011’den bu yana avukatlarıyla görüştürülmüyordu.

  Kardeşi Mehmet Öcalan’la da en son Ekim 2011’de görüşmüştü. Bu görüşmeden bir süre sonra kendisiyle yeniden görüşmek isteyen Mehmet Öcalan’a “Adaya gelmeyin” mesajı yollayarak görüşmek istemediğini belirten Öcalan’dan bugüne kadar süreçle ilgili tek bir değerlendirme dahi alınmamıştı. Öcalan, geçen Cuma günü Mehmet Öcalan’la yapmış olduğu görüşme ile yaklaşık bir yılı bulan suskunluğuna son verdi. Mehmet Öcalan’ın görüşmeyle ilgili Kandil’e de bilgi verdiği bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı