Gündem Haberleri

  Öcalan’ın avukatları İmralı’ya gitti

  Emre KOŞAK-Faruk KAHRAMAN/ GEMLİK (Bursa) (DHA)
  02.12.2009 - 10:33 | Son Güncelleme:

  İMRALI Cezaevi’nde ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve geçen ay adada yeni yaptırılan cezaevine nakledilen bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın savunmasını üstlenen 3 avukat, bu sabah Bursa’nın Gemlik İlçesi’nden İmralı Adası’na gittiler.

  Kenya’da yakalandıktan sonra getirildiği İmralı Adası’nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Öcalan’ın avukatları Hatice Korkut, Mehmet Sabırtaş, Muharrem Şahin bu sabah İmralı’ya gitmek üzere İstanbul’dan özel bir otomobille Gemlik İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı’na geldiler. Öcalan’a verilmek üzere giyecek, kitap ve gazeteler konan dört poşet ile girdikleri jandarmada kimlik kontrolü ve üst araması yapılan avukatlar, daha sonra plakasız beyaz bir minibüsle saat 09.20’da Tuzla gemisiyle İmralı’ya gitmek üzere Gemport Limanı’na hareket ettiler.

  İmralı Adası’nda yeni yaptırılan Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’ne geçen ay PKK üyesi Şeyhmuz Poyraz, Cumali Karsu, Hasbi Aydemir, Bayram Kaymaz ile TİKKO’cu olan Hakkı Alkan gönderilmişti.

  5 milyon TL’ye inşa edilen cezaevine nakledilen çetebaşı Öcalan, avukatları aracıyla açıklama yaparak, yeni cezaevindeki koşullardan memnun olmadığını açıklamıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı