Gündem Haberleri

  Öcalan ile tetikliyorlar

  Saygı ÖZTÜRK yazıyor
  21.10.2008 - 17:09 | Son Güncelleme:

  İmralı Cezaevi’nde yatan Abdullah Öcalan’ın önce zehirlendiği, ardından saçlarının kazıtıldığını, son olarak da dövüldüğü iddialarını ortaya atan PKK ve yandaşlarının, bunu “eylemler” için gerekçe olarak kullanırken, örgütün dağ kadrosunu da bombalı eylemlere karşı “tetiklediği” belirtildi.

  Güneydoğu illerinde yaşanan olaylar üzerine 4 il’e geçici olarak 50-60 kişilik Çevik Kuvvet polisi gönderildiği, olayların devam etmesi halinde takviyelerin olabileceği bildirildi.

  Abdullah Öcalan’a kötü muamele yapıldığı iddiasının,  PKK’nın kamplarında da dile getirildiği, teröristlerin bu yolla “intikam eylemleri” adı altında bombalı eylemler için hazır hale getirildiği belirtildi.

  DTP’li bazı milletvekillerinin ve parti yetkililerinin de Öcalan’a karşı kötü muamele iddialarını seçim çevrelerinde sık sık dile getirdikleri bildirildi. Burada amacın, Abdullah Öcalan’ı İmralı’da görmek olduğu değerlendirildi.

  Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, bütün illerde Çevik Kuvvet bulunduğunu,  Güneydoğu illerinde de olaylara karşı yeterli sayıda polisin görev yaptığını belirttiler. Yetkililer, son olarak Doğubeyazıt’ta meydana gelen olaylar üzerine bu ilçeye Erzurum’dan 60 kişilik kuvvet göndedrildiğini, görevin tamamlanmasından sonra da Erzurum’a döndüklerini söylediler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı