Gündem Haberleri

  Öcalan’ı kurtarmanın izahı yoktur

  Hürriyet Haber
  07.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, hiçbir siyasi gerekçenin, 30 bin insanın kanına girmiş bir caninin affedilmesinin toplumda yaratacağı hayal kırıklığı ve güvensizlik duygusunu ikame edemeyeceğini belirtti. Bahçeli, ‘‘Halkımızın Türk adaletine, parlamentosuna ve hükümetine her alanda güvenmesini istiyorum’’ dedi. Bahçeli, dün Meclis Grubu'nda özetle şöyle konuştu:

  BATI'NIN TAVRI ÜZÜCÜ

  Çetebaşı hakkında idam kararı verilmesine Batı Avrupa'dan gelen resmi tepkiler dikkat çekici, düşündürücü ve üzücüdür. Avrupa kentlerinde cereyan eden sokak gösterileri ve eylemler, ciddi temel hak ihlallerine yol açan çirkin ve tehlikeli bir boyuta ulaştı. Terör örgütünün palazlanmasına öncülük eden İtalya ve Yunanistan'ın başını çektiği birçok Avrupa ülkesinde yürütülen kampanya, aslında Türkiye'nin haklılığının yeni bir kanıtıdır. Terörist başının affı için kopartılan fırtına, teröre ve Türkiye'ye karşı tıkındıkları ikiyüzlü tavrın bir kez daha gözler önüne serilmesine yolaçtı. Kendi ülkesinde giderek itibar kaybeden İtalya Başbakanı ve Dışişleri Bakanı'nın ülkemizi BM ve AB'ye şikayet etmeleri ve Türkiye'ye karşı müeyyide uygulanması çağrıları yapmaları, şüphesiz devlet yönetimi ciddiyetinden uzak insanların hezeyanları olarak tarihteki yerini alacak.

  SAYGILI OLUN

  Terör örgütünün Avrupa'daki uzantılarının Türk dernek ve işyerlerini yıkıp yakmasına, en son olarak bir caminin kundaklanmasına seyirci kalanların, 30 bin kişinin katlinin baş sorumlusunu kurtarmaya çalışmalarının ne ahlaki ne de mantıki izahı vardır. İnsan hakları kavramını bu kadar bayağılaştırıp ayaklar altına almaya, basit bir siyasi manipülasyon aracı olarak kullanmaya kimsenin hakkı yok. Çetebaşı idam edilirse, Türkiye'nin AB'ye tam üyeliğinin imkansız hale geleceği görüşleri, terör örgütünün dolaylı da olsa korunması anlamına gelir. Bu tür beyanlar, sadece AB'nin etkinliğini ve inandırıcılığını zayıflatmaktan, Türk milletini incitmekten başka bir işe yaramaz.

  KIBRIS NAMUSUMUZ

  Türkiye, Kıbrıs'ta sürekli çözümü arzulamayan haksız taraf olarak lanse ediliyor. Ülkemiz tek taraflı dayatmalara ve Kıbrıs'ta Türk toplumunu yok sayan yaklaşımlara karşıdır. Kendini Kıbrıs Türkleri'ne adayan Denktaş'ın söylediği, ‘Kıbrıs davasının kendileri bakımından bir namus ve şeref meselesi haline geldiği’ görüşü, Türkiye için de geçerli.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı